10 našich ,,rád“ pre krásny vzťah

Veľa ľudí nám často hovorí, aký sme krásny pár a že sme pre nich inšpiráciou. Viete čo je na tom najkrajšie? Že sa na nič nehráme. Náš vzťah nie je štastný a nádherný iba na internete, ale je taký aj v skutočnosti. Ako to dosiahnuť? Nemôžem tvrdiť, že tieto ,,rady”, budú účinné pre všetky vzťahy. Píšem ich na základe toho, vďaka čomu je náš vzťah naozaj harmonický.

1. Partner a rodina na prvom mieste.

Inak si to už ani nevieme predstaviť. Sme pre seba najlepším priateľom a domovom. Vždy uprednostňujeme svojho partnera pred inými.

2. Všetko si hovoriť.

Táto veta znie možno veľmi otrepane, ale my na ňu nedáme dopustiť. Čo pre nás znamená? Znamená to, že spolu zdielame všetky zážitky a hlavne- rozprávame otvorene o svojich pocitoch. Toto je obrovský kľúč ku vzťahu bez hádok, ktorý rozoberiem v ďalšom bode.

foto: Veronika Selepková

3. Prestaňte sa hádať !

Ako na to ? Máte pocit, že je to niečo nereálne ? Ak áno, potom sa budete samozrejme hádať zas a znova, stále dookola. My sa v našom vzťahu jednoducho nehádame. Každú nezhodu názorov rozoberieme dopodrobna, až kým danú situáciu vyriešime. Preto je komunikácia tak nesmierne dôležitá. Snažte sa zasmiať na celej situácii. Oddeľte sa od vášho ega. Pozrite sa na situáciu ,,zhora” a uvedomte si jej absurdnosť. Aj keď máte chuť hnevať sa, radšej sa zasmejte a uvedomte si, ako veľmi sa ľúbite a ako zbytočne plýtvate drahocennou energiou. U nás je to tak, že ak sa náhodou stane, že jeden z nás chce zotrvať v tejto nahnevanej fáze, pozrieme sa na seba a je úplne jedno, ako veľmi sa snažíme ostať vážnymi. Vždy sa jednému z nás usmejú oči a podvihne sa kútik úst. A vtedy je ,,dobojované”. Následne si celú situáciu prejdeme, porozprávame sa o nej a rozoberieme si, čo presne koho ,,nahnevalo” a hneď máme jasno. Už sa to viac opakovať nebude.

4. Komunikujete a rozprávajte sa o všetkom.

My sa rozprávame neustále. Ani si neviem predstaviť, že by sme pred sebou niečo zatajovali, alebo v sebe niečo dusili. Je to bežná vec, ktorá zničí mnohé vzťahy. Ľudia si niečo nepovedia otvorene, potom to v nich vrie a nabaľujú sa na to ďalšie a ďalšie veci, ďalšie zatajenia, ďalšie hnevlivé emócie, až sa to stáva neúnosným. Vtedy príde výbuch, ktorý partner vačšinou nečaká a je z neho nemilo prekvapený. Buď ho ustojí len veľmi ťažko, alebo sa vzťah skôr či neskôr rozpadne.

5. Nikdy svojho partnera nezmeníte. Nepokúšajte sa o to.

Budovať harmonický láskyplný a otvorený vzťah sa dá len a jedine vtedy, keď o to stoja obaja partneri. My sme si vedome povedali, že chceme mať krásny vzťah a preto ho musíme obaja stále tvoriť. Pokiaľ má o napredovanie, alebo o zmenu vo vzťahu záujem len jeden z dvojice, je priam nemožné, aby bol takýto vzťah dlhotrvajúci a skutočne šťastný. Na tvorení spoločného vzťahu sa musia podieľať obaja partneri. Neostávajte vo vzťahu, ktorý už dlho stagnuje a nejaví žiadne známky zmeny, či zlepšenia v akomkoľvek smere.

6. Smiech – liek na každý deň .

Smejte sa spolu a smejte sa na všetkom! Užívajte si každú chvíľu spolu. Aj ak ste spolu už 20 rokov. Neviem si predstaviť, že by sme sa jeden deň poriadne nezasmiali. Smejeme sa spolu väčšinu dňa a všetko berieme s nadhľadom. Ako by mohol fungovať vzťah medzi dvomi ľudmi, ktorí nemajú rovnaký humor? Pre nás nepredstaviteľné.

foto: Veronika Selepková

7. Dôverujeme si.

Dnešné vztahy mladých ľudí sa často zaoberajú hlúposťami, ako sú napríklad sociálne siete. Často jeden druhého podozrievajú, či si s niekým ,,nevypisuje” a čo stále robí na tom telefóne, či počítači. My sme mali toto vyriešené už od začiatku. Po chvíli nášho vzťahu sme si automaticky vymenili heslá od sociálnych sietí. Vôbec nie preto, aby sme mohli jeden druhého kontrolovať, či snoriť. Skôr sme to urobili na znak toho, že si plne dôverujeme a nemáme pred sebou čo skrývať. Skutočný hlboký vzťah nikdy nedovolí, aby ho zničilo niečo tak povrchné, ako sú sociálne siete.

8. Máme sa v úcte.

Veľmi si vážime jeden druhého a nesprávame sa k sebe ako k samozrejmosti. Vždy sa oslovujeme krásne a aspoň 100x za deň si hovoríme, že sa ľúbime. Maličkosti zohrávajú vo vzťahu obrovskú úlohu. Väčšina ľudí svojho partnera pozná a vie, čo má rád a z čoho má radosť. Vždy keď môžme toho druhého potešiť maličkosťou, urobíme to. Mám na mysli hlavne nejaký skutok, nie materiálne darčeky.

9. Vždy sa od seba máme čo učiť .

Ten pravý partner Vám dá možnosť rásť a rozvíjať sa vo všetkých stránkach, i akých vaša duša i telo snívajú. Nedrží vás v klietke ako svoj majetok. Ten pravý partner nebude vyzdvihovať iba vaše ,,kladné” vlastnosti a nadávať Vám za nie ,,záporné”. Partner Vám nastaví zrkadlo. Uvidíte v ňom všetky svoje vlastnosti a je iba na vašej úrovni vedomia, ako sa k nim postavíte.

10. Čo najviac času spolu.

Vraj toto mnohým párom nevyhovuje, ale nám to vyhovuje úplne najviac! Sme spolu stále, a užívame si to. Nie, naozaj si nelezieme na nervy. Cítime, že patríme k sebe a jednoducho spolu chceme byť čo najviac. Spolu ako rodina. Zbožňujeme spoločné zdieľanie všetkého. V tom vidíme zmysel našich životov.

Niektoré riadky a vami možno rezonovali viac, niektoré možno menej. Jedno je však isté. Šťastným nás nikdy neurobí niekto iný. Šťastie vychádza z nášho vnútra, neprichádza k nám z vonkajšieho sveta. Je to iba ilúzia, do ktorej sa mnohé vzťahy zamotajú a neskôr trpia, pretože si vytvoria partneri domnienky jeden o druhom. Myslia si, že ho poznajú a že ich nikdy nesklame, či nezradí. Keď sa to potom ale náhodou stane, prichádza veľké sklamanie a bolesť. Predíďme tomu a milujme v prvom rade sami seba. Tešme sa zo samotného života, z prítomnosti, z bytia a až potom budeme môcť plnohodnotne zdieľať lásku s iným človekom v harmonickom partnerskom vzťahu.

 NAVŠTÍV AJ NÁŠ INSTAGRAM @THEWAVEOFREALITY