3 znaky toho, že Vás ovláda myseľ

Ako dobre vieme, ľudská myseľ môže byť dobrý sluha, ale zlý pán! Čo to vlastne znamená? Naša myseľ je neskutočne inteligentný nástroj a my máme na výber. Buď ju budeme ovládať a kontrolovať my, tým pádom nám bude slúžiť k potrebným a tvorivým činnostiam, alebo bude využívať ona nás.

Možno si hovoríte: Ako by ma mohla vlastná myseľ využívať? Stane sa to úplne jednoducho a to v tej chvíli, keď sa s ňou stotožníme a budeme ju považovať za seba. Uveríme, že hlas v našej hlave sme my a zabudneme na to, kým sme v skutočnosti.
Tento hlas (myseľ, ego) sa na nás iba hrá a chce aby sme uverili jeho slovám, (myšlienky) ktoré v nás následne vyvolávajú rôzne emócie, pocity a nálady. Akonáhle spadneme do negatívnej emócie, naša myseľ je náš pán- ovláda nás, pretože sme v nevedomom stave a nedokážeme ju kontrolovať.

Kedy nás myseľ ovláda ?

1. Ak máte potrebu vždy mať pravdu a obhajovať si ,,svoj” názor.

-Vždy, keď sa snažíme silou mocou obhajovať nejaký náš názor, hovorí za nás ego, pretože na danom názore lipne. Považuje daný názor za ,,kus seba”. Tento názor patrí ,,mne”, je ,,môj” takže si ho musím zastávať! Duša je čistá a pokojná. Vyjadrí si názor, ale neznehodnocuje názory druhých a s pochopením si ich vypočuje a nie je nadradená nad ostatných.

2. Ak sa ľahko stane, že sa cítite podráždení, nahnevaní, smutní, máte depresiu, alebo pociťujete ďalšie rôzne negatívne emócie.

– Sme na tomto svete, aby sme sa nechali pravidelne sťahovať nadol negatívnymi emóciami? Nie, nie sme. Život by sme mali vnímať ako dar a užívať si každý deň plnými dúškami. Jedine myseľ môže mať iný názor a jedine ona nás dokáže presvedčiť, prečo sa musíme cítiť zle a prečo na to máme právo. Neverte jej. Naozaj sa nemusíte v živote trápiť a nechať sa zožrať materiálnym svetom a jeho problémami. Problémy nie sú. Všetko sú to iba situácie, ktorými si v živote prechádzame, tak ich prestaňme nálepkovať ako ,,dobré”, alebo ,,zlé”.

3. Ste často chorí, máte chronické ochorenia, alebo máte bolesti a ani doktori nevedia prísť na to, čo Vám je?

– Čo myslíte, kde majú pôvod naše choroby? Ak ste si odpovedali na túto otázku, že pôvod majú v ,,hlave”, máte úplnú pravdu. Nie každý tomu však rozumie. Viete čo znamená pojem ,,oslabená imunita”? Znamená to, že sa naše telo prestalo radovať, pretože zdravá imunita vychádza z radosti a lásky. Sme chorí, pretože tú chorobu podvedome chceme mať! Napríklad z dôvodu, že máme viac pozornosti od blízkych, alebo že nás ľudia ľutujú. Jediný spôsob, ako sa zbaviť takýchto neduhov je ich vedome pochopiť a povedať si, že tú chorobu jednoducho už viac nepotrebujeme. Všetko pri nás ostáva iba preto, že si to pri sebe držíme! Či už vedome, alebo nevedome. Poďme to teda skúsiť vedomou cestou. Ponorte sa do seba a skúste precítiť, kedy asi a z akého dôvodu vznikla daná choroba a prečo Vám ,,vyhovuje” stále si ju ponechávať. Následne jej poďakujte za všetko čo Vás naučila a urobte vedomé rozhodnutie, že ju už viac nepotrebujete.

Skutočne vedomý život, začneme žiť v tom momente, kedy prestaneme počúvať myšlienky. Zo začiatku ich budete mať v hlave stále, ale je iba na Vás, či ich budete počúvať a či sa s nimi stotožníte, alebo nie.
Ak ich necháte odísť rovnako tak, ako do vašej hlavy prišli, pocítite neuveriteľný kľud a práve vtedy ste pánom svojej mysle a hlavne svojho života VY.

Preberte konečne zodpovednosť za to, čo Vám behá po rozume. Nenechajte sa tým strhnúť. Všimnite si, že dokážete pozorovať svoje myšlienky. Ak príde nejaká, ktorá sa pokúsi rozrušiť Vás, len sa nad ňou pousmejte. Už viac nad Vami nemá moc. Nemá moc nad tým, akú náladu dnes budete mať, či sa Vám bude dariť, alebo nie a ani nad tým, akých ľudí budete stretávať.

Tréning robí majstra.

Nezľaknite sa, ak Vás ešte pár-krát ego ovládne. Pristupujte k tomu však vedome a nabudúce to bude zas o niečo jednoduchšie, až sa ticho postupne stane Vašou neoddeliteľnou a najprirodzenejšou súčasťou.

Myšlienky budú postupne ubúdať, až kým začnete úplne prítomne žiť. Tak ako stromy, kvety a zvieratá. Bez posudzovania, hodnotenia, depresií a hádok. Budete žiť v harmónii, v radosti a v láske k sebe a k ostatným. Koniec koncov, to je dôvod, prečo sme sem prišli.