4 cenné rady pre pokľudný život

 

1. Nájdite seba samého a zistite, kým ste a kým nie ste. Odporúčam Vám meditovať.

Mnoho ľudí úplne nerozumie, čo presne znamená pojem meditácia a predstavujú si pod tým pojmom niečo príliš zložité, alebo extrémne spirituálne. Avšak opak je pravdou.

Meditácia znamená bezmyšlienkový stav. Stav, kedy sa sústredíte napríklad na jeden predmet, na svoje vnútorné telo, alebo napríklad iba na okamih, ktorý práve prebieha. Vždy, keď nevenujeme pozornosť svojim myšlienkam a iba ich pozorujeme, nestotožňujeme sa s nimi a nechávame ich plynúť, nachádzame sa v meditatívnom stave. Nazvala by som to stavom Života, pretože vtedy sme skutočne nažive a nezapodievate sa tým čo bolo, alebo tým, čo má prísť.

Je tu priestor iba pre pokoj. Nič iné vtedy neprežije. Žiadny strach, stres, hnev, žiarlivosť a podobne. Jedine v tichu dokážete nájsť samých seba. Začnite čo najskôr. Začnite si všímať, že vy nie ste tými myšlienkami, ktoré Vám behajú v hlave. Ste niečo diametrálne odlišné.

Nedávno ma napadol príklad, ako si tento fakt overiť. Vyskúšajte jednoduchý experiment: Zapnite si hudbu. Hocijakú pieseň, na tom nazáleží. A teraz začnite v hlave počítať do dvadsať. Uvedomujete si, že dokážete počúvať hudbu aj počítať zároveň? Teraz už stačí iba rozlíšiť, čo robíte vy a čo robí myseľ. Kým ste VY a kým nie ste? Toto zistenie a uvedomenie už nechám na vás.

2. Lásky nikdy nie je dosť.

Čo je láska? Láska je všade okolo nás. Ty, ja a takisto všetci ostatní okolo teba pochádzajú z jedného a toho istého zdroja. Z lásky. Nikdy nedopusť, aby si lásku niekomu odopieral, alebo aby ju niekto odopieral tebe.

Nauč sa v prvom rade milovať sám seba a to tak, že objavíš to, kým si. Snaž sa rozdávať lásku a radosť všade, kde prídeš. Čo iné môžme od života dostať, ako to, čo doň dáme? Pochopme, konečne, že tu nie sme preto, aby sme trpeli, cítili hnev, či smútok. Sme tu kvôli láske.

Nenechajme sa obalamutiť mysľou a vonkajšími vplyvmi. Napríklad pri hľadaní partnera si pamätajte, že čím hlbšie sa budete na človeka pozerať, tým hlbšia láska môže prekvitnúť! Nikdy neostávaj iba na povrchu. Ak máš pocit, že partner, s ktorým si, nie je ten pravý, mal by si to samozrejme zmeniť s nezotrvávať vo vzťahu, v ktorom už dávno energia neprúdi. Niečo na túto tému si môžeš prečítať v tomto článku: https://waveofreality.com/sk/your-partner-is-not-the-one/

3. Problém neexistuje

Na ,,negatívne” situácie vo svojom živote sa môžeme pozerať iba z dvoch uhlov pohľadu. Prvý je taký, že je to problém, musím ho riešiť a vyvádza ma z vlastného kľudu. Cítim nepokoj alebo napätie a jednoducho to nezapadá do ,,mojej” predstavy dňa. Druhá možnosť, ktorú odporúčam je pochopiť, že každú jednu situáciu, ktorú zažívame a každú jednu osobu, ktorú stretávame, jednoducho všetko čo sa nám deje, sme si zvolili SAMI. Ešte pred našim narodením sme si zvolili, čím si chceme prejsť a hlavne, čo sa chceme naučiť. Berte svoje ,,problémy” tak, že ste si ich naozaj vybrali vy sami! Berte ich ako výzvu zachovať kľud a prejsť si všetkým bez stresu a strachu.

4. Snažte sa naučiť čo najviac zo všetkého, čo k Vám prichádza.

Všetko sú to dary pre Vás! Život Vám zadarmo daruje lekcie, aby ste ich mohli zdolať a aby ste mali možnosť dostať sa zas na ,,vyšší level”. Ak to budete brať takto, všetko začne plynúť s ľahkosťou!

To že sa to ľahko hovorí, ale v skutočnosti to také ľahké nie je, Vám hovorí iba Vaša myseľ, ktorá je racionálna, pozná iba vonkajší svet a ktorá problémy miluje. Najradšej rieši otázky ,,Čo bolo, čo by bolo keby, čo bude” a podobne. Myseľ nepozná prítomnosť a chce Vás od nej odtrhávať neustále. Nedovoľte jej to.

Prítomnosť je jediné, čo v živote máte. Viac sa s myšlienkami nestotožňujte. Nie ste to vy. Ak Vás niečo vyhodí z rovnováhy, je to v poriadku. Nijako s tým nebojujte, iba to prijmite a nechajte to plynúť. To čo prišlo, zas aj odíde. Dôležité je, aby sme to aj odísť nechali s nehromadili túto energiu naďalej v sebe.

Vždy sa na to pozerajte z nadhľadu. Ako keby sa Vás tie pocity netýkali. Sú to iba návštevníci, ktorý sa dlho nezdržiava, pokým im samozrejme nebudete neustále ponúkať pohostenie a naďalej ich tak udržiavať vo svojom dome.