4 mesiace ako otec

Nepríde aj Vám, že to ide nejako rýchlo? 

Už štvrtý mesiac šťastným ocom. Ak by boli majstrovstvá sveta v skákaní na fit lopte, tak určite obsadíme prvé priečky. Elinka stále potrebuje pre mňa nepochopiteľné pohyby, aby zaspala. Ale? Už som si zvykol.

Všetko sa mení. Tento mesiac zatiaľ považujem za prelomový. Už je vidieť, že nás Elinka vníma a komunikuje s nami viac, ako kedykoľvek predtým. Keď sa nás pýtala pediatrička v prvom mesiaci, že či sa s ňou hráme, vravím si: ,,Hrať sa? A ako? No tak teraz v štvrtom mesiaci sa už naozaj “hráme”. Keď som ju prvýkrát rozosmial, zaľúbil som sa do nej a deje sa to neustále zas a zvova.

Tento mesiac sa jej na tvári objavil ekzémik a jeden večer sa stále škrabala na uškách s ja som pochopil, že bude pre mňa veľmi náročné, keď si bude Elinka prechádzať čímkoľvek ťažkým. Hneď by som to zobral na seba! Nuž musím sa to ešte naučiť. Musím! Lebo tým, že sa budeme strachovať nepomôžem nikomu. No našťastie ekzém po pár dňoch zmizol.

Hačka z hojdavak.cz

S Vanes sme si včera zaspomínali, ako plakávala pri prebaľovaní a dnes to už je dávna minulosť. Ani sme nestihli postrehnúť, že už sa namiesto plaču usmieva a pri tom je to taká veľká zmena. Keď sme vonku, tak už nie je podmienka, že musí spať, ale môže byť aj hore. Viac si užíva svet a obzerá sa okolo seba. Smejem sa, keď si uvedomím z akých maličkosti sa tešíme. Je to veľká láska. Náš andílek.

A skoro som zabudol. Už sa nám pomaly tlačia zúbky. Prvé dva predné spodné. Bude ako zajačik haha. Zatiaľ býva trošku nervózna a potrebuje viac spať, ale zatiaľ to ide všetko s kľudom. Uvidíme čo nás ešte čaká, ale? Prešli sme si tým vsetci. Takže to zvládne aj Elinka aj my. Už budeme mať malého štrbajka haha.

Prvý mesiac som často tvrdil, že sa teším keď bude väčšia a podobne. No už mám pocit, že nehľadím vôbec na to, čo bude a už si plne užívam daný moment. Zatiaľ si ani neuvedomujem čo ma Eldo všetko naučila. Ale postupne na to všetko prichádzam. Nie nadarmo sa hovorí, že deti sú naši veľkí učitelia. Iba byť pozorný a učiť sa.

Nájdeš nás aj na Instagrame @thewaveofreality