5 životných lekcií od Prírody

Príroda nie je miesto kam chodíme na návštevy, príroda je náš domov. Zaujímavosťou je, že príroda bez človeka môze prežiť, človek bez prírody nie. Maly by sme si konečne uvedomiť, že pánom na zemi nie je človek,ale príroda. My sme len jej súčasťou. Naučili sme sa vo vode plávať ako ryby,lietať vzduchom ako vtáky,teraz nám už len zostáva naučiť sa na Zemi žiť ako ľudia.

Lekcia č.1: Dôveruj si!

Keď trávime čas vo voľnej prírode, musíme prevziať kontrolu a urobiť vlastné rozhodnutia. Nikto nie je zodpovedný za to, kde urobíme ďalší krok. A presne tak to funguje aj v bežnom živote. Začnite vnímať a načúvať vašu intuíciu, vtedy sa dostanete do súladu so životom. Život Vám nechce ublížiť. Dôverujte si!

Lekcia č.2: Ži v tomto momente!

Či už dni nazývame dobré alebo zlé, verte, že každý jeden deň je dar. Dopraj si prítomnosť. Odlož mobil, počítač, televízor a precíť vôňu dňa, lúče slnka, počúvaj štebot vtákov. Prestaň súdiť a začni príjímať. Presne tak, ako to robí príroda. Tečúca voda je tu pre všetkých. Nerobí žiadne rozdiely.

Lekcia č.3: Najmocnejší sme v TICHU

“Boh je priateľom ticha. Stromy, kvety a tráva rastú v tichosti. Pozrite sa na hviezdy, mesiac a slnko, ako sa pohybujú v tichosti. ” Začnite vnímať TICHO. Uľaví vám to od myšlienok, ktoré nás každú chvíľu bombardujú.

Lekcia č.4: Nič nie je náhoda!

Krása prírody spočíva v tom, že všetko má nejaký účel. Všetko sa deje z nejakého dôvodu. Stromy nám dávajú kyslík a my vydychujeme oxid uhličitý aby zas mohli dýchať oni. Príroda náš učí, že nič nie je náhoda. Možno sa nikedy na prvý pohľad zdá, že sa nám dejú veci, ktoré sa javia ako strašné a zlé. No v konečnom dôsledku pochopíme, že všetko sa deje pre naše vyššie dobro.

Lekcia č.5: Váž si maličkosti

Studený vánok. Motýľ. Ranná rosa. Východ slnka. Úsmev. Dobré rozhovory. Poďakovanie. Toto všetko vytvára nádheru života. Nič nie je samozrejmosť. Vážme si maličkosti.

Pamätajte, do Prírody sme neprišli ako nejaký návštevníci, z tohto sveta sme prišli ako vlna  z ocánu. Nie sme tu cudzincami.