A čo vaše ciele?[:]

 

Mám pocit, že so slovom cieľ sa v poslednej dobe stretávame veľmi často, no len málo ľudí rozumie jeho skutočnej podstate. Z môjho pohľadu by ľudia boli omnoho šťastnejší a vyrovnanejší, keby si nastavovali určité ciele. Či už kariérne, alebo osobné. Ako to myslím? Úplne jednoducho a hneď vám to uvediem na príklade.

bussiness, create

Predstavte si človeka (volá sa Peter), ktorý pracuje v sklade a práca ho nebaví, priam ho až ničí, chodí domov bez nálady, unavený a nemá chuť nič riešiť, iba sadnúť pred telku a oddychovať. Tento človek má ale sen. Chcel by začať podnikať a otvoriť si vlastnú reštauráciu, pretože je výborný kuchár a veľmi ho to baví.

Sú dve možnosti, ako môže Peter vnímať svoj sen. Buď ostane navždy iba snom, alebo ho premení na cieľ, ktorý si skutočne splní.

Veľmi veľa ľudí sa obáva.

cook

Obáva sa ,,zlyhania a neúspechu“. Vtedy radšej ostávajú vo svojom zaužívanom pohodlí, vo svojej komfortnej zóne. No pokiaľ sa neodhodlajú z tejto zóny vystúpiť, môžu naďalej iba snívať. Buď investuješ všetko a budeš žiť s pocitom, že si pre svoj sen niečo spravil, alebo neurobíš nič a budeš vedieť, že si svoj sen len premárnil. Druhá skupina ľudí sa väčšinou v živote nikam neposunie, pretože netvoria, stali sa netvormi.

Sme predsa tvory, tak tvorme!!

possible

Pokiaľ by Peter svoj sen premenil na cieľ a bol by odhodlaný dať do toho všetko, bol by šťastnejší, pretože by bol každý deň bližšie k svojmu cieľu. Ak by si reálne spísal a prepočítal všetko, čo bude potrebovať a koľko času mu to zaberie, zistí napríklad, koľko mesiacov, alebo rokov musí chodiť do práce, ktorú tak nenávidel. Lenže zrazu pocíti, že jeho odpor k práci ustupuje, pretože vie, že už nebude musieť pracovať do dôchodku, ale len dva roky! Odpor ustupuje, pretože je plný elánu a hnacej sily ku splneniu si svojho sna! Odpor ustupuje, pretože už nepremýšľa nad tým, ako pomaly mu ubieha v práci čas a že by sa už najradšej vyvalil pred televízor, ale nad nápadmi, ktoré mu pomôžu vylepšiť jeho podnikanie. Predstavuje si, ako úžasne sa bude cítiť, keď bude robiť to, čo ho skutočne napĺňa a konečne nebude márniť svoj drahocenný čas.

Čo je predsa lepšie?

Venovať 2-5 rokov svojmu cieľu a dosiahnuť ho, alebo venovať celý život niečomu, čo nemáme radi, čo sa nám nepáči? Odpovedzte si sami. Ak si vyberiete cestu tvorivú, samozrejme, že prídu problémy. Ale prečo by to malo byť niečo odradzujúce a negatívne? Riešiť problém je len znak toho, že tvoríme, kráčame k cieľu!

Ako sa hovorí: ,,Aj pád na hubu je pohyb vpred!“.

freedom, success

Zahoďte prosím nachvíľu svoju pohodlnosť. Nebojte sa prekážok, lebo cesta bez prekážok nikam nevedie! Začnite s tým, po čom vo svojom vnútri NAOZAJ túžite. Pretože to je ta správna cesta. Ak by vesmír vedel, že na to nie ste pripravení, nikdy by ste takúto túžbu necítili. Nenechajte sa odradiť žiadnymi zaužívanými znehodnocujúcimi názormi vašich príbuzných a známych. Je to iba VAŠA CESTA a je iba na vás, či chcete mať zo seba každý deň ten krásny pocit zadosťučinenia, alebo pocit, že zajtra zas musíte ísť tam, kde to tak nemáte radi 🙂

A nezabúdajte na to, že keď svoj cieľ dosiahnete, neznamená to, že už nič robiť nemusíte.

Práve naopak! Dajte si ďalšie a ďalšie! Či už krátkodobé, alebo dlhodobé.

Nebudete predsa netvor 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.