Uľahči si život! Časť II

Čo je to myseľ a ako funguje? Jeden známy filozof povedal myslím, teda som. Ani netušil ako ďaleko bol od pravdy. Svoje bytie, teda svoje prirodzené ja, odvodil od svojich myšlienok. Netušil, že jeho myseľ, je iba nástrojom toho, čím naozaj bol, teda jeho prirodzenému ,,ja,,.

Viete svoju myseľ zastaviť?

Viete stopnúť ten neustály tok myšlienok ktorí Vám prúdi vo vašej hlave? Nebolo by úžasné mať gombík, ktorý tento hlas zastaví? Týmto stavom, nutkavého myslenia, trpí takmer každý človek na našej planéte. Od rána rozmýšľajte, čo musíte urobiť, hlavne aby ste na nič nezabudli, aby všetko išlo tak ako sami chcete, potom prídu myšlienky ktoré Vám musia pripomínať, aké máte problémy, čo musíte zaplatiť a čoho sa musíte báť. Naozaj chcete mať takéto myšlienky?

Vaša myseľ je preplnená obsahom,

ktorý sa tam začal kopiť od doby kedy ste prvý krát začali vnímať svet a od kedy ste dostávali odpovede na vaše prvé otázky. Zažili ste situácie ktoré boli pozitívne alebo negatívne a možno ste aj veľmi trpeli. Pri otázke: „Kto si?“ Sa Vám tento obsah života vynorí a vaša odpoveď by znela asi takto: „Ja som Daniel, tu bývam, tu som študoval, tu pracujem a toto je môj životný príbeh.“ Svoje ja odvíjate vačšinou od vašej minulosti. Naozaj ste to vy? Ako malé dieťa, keď ste boli na svete len chvíľku, od čoho by ste odvíjali to kým ste? Vaša myseľ by nemala čo povedať. Čiže ste neboli nikým?

Sme v štádiu kedy ľudia prestali ovládať svoju myseľ a namiesto toho myseľ ovláda nás. Stotožnujeme sa s každou myšlienkou ktorá nám prebehne po rozume. Prečo je tomu tak?

Lebo Vám nikto nepovedal, že ten hlas vo vašej hlave nieste vy, aj keď zneje presne ako váš vlastný hlas. Vy ste VEDOMIE ktoré ten hlas počúva, uvedomuje si ho.

Cítite sa zle, máte depresie alebo si myslíte, že ste človek ktorý trpí celý život?

Dokážete spozorovať myšlienky, ktoré su spojené s takýmito emóciami? Skúste si tieto myšlienky začať všímať, ale bez toho, aby ste ich akokoľvek komentovali alebo posudzovali a vôbec sa im nebráňte, iba pozorujte. Čo nastane? Nastane otázka: „Tak kto teda som, keď dokážem tieto myšlienky pozorovať a nestotožňujem sa s nimi?“ Výborne práve ste urobili prvý a najdôležitejší krok od prestania sa stotožňovania s vašou mysľou. A na otázku kto ste nehľadajte odpoveď vo svojej mysli.

Keď si úprimne poviete, že to neviete, ste omnoho bližšie ku tomu, kto naozaj ste omnoho bližšie ako keby ste tu odpoveď našli.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.