Ako na partnerskú relaxáciu?

Máte so svojím partnerom nejaké obľúbené rituály?🔮My ich máme viac a jeden sme si konečne zopakovali po dlhšej dobe.😊Večer pred spaním si precítime vnútorné telo. Toto cvičenie nás krásne uvoľní, dopraje nám psychickú aj fyzickú pohodu a úplne rozvibruje celé telo. Takéto precítenie pomáha dostať sa do prítomnosti a je to výborný pomocník na posilnenie imunity. Takisto je takáto relaxácia krásny spôsob, ako sa prepojiť so svojím partnerom. Venujte svojmu telu chvíľku. Ale úplnú.

Toto cvičenie robíme tak, že si nájdeme pohodlnú polohu. My najradšej ležíme. Jeden z dvojice (alebo jeden z trojice,štvorice,..Nezáleží na tom, koľko ľudí cvičí spolu naraz) rozpráva nasledujúce body a bude relaxovať spolu s ostatnými. Ideálne je, aby to vedel prerozprávať bez čítania. Pri každom bode treba chvíľku zotrvať.

Takže začneme.
1. Zhlboka dýchaj do brucha. Užívaj si každý jeden nádych a výdych a sústreď sa naň. Snaž sa čo najviac uvoľniť. Stíš svoje myšlienky.
2. Pozoruj svoje telo zhora. Akoby si nebol neho súčasťou. Sleduj ho a všímaj si, v akej je polohe je.
3. Precíť, aké je tvoje telo ťažké. Uvedom si jeho váhu.
4. Teraz zameraj pozornosť na svoje končeky prstov a chodidlá a Precíť ich, ako by sa ti roztápali.
5. Presuň na na lýtka, uvedomuj si ich.
6. Pokračuj stehnami. Sústreď sa na ne.
7. Precíť naraz celé nohy.
8. Pokračuj cez panvu na brucho. Opäť sa snaž ho úplne uvoľniť.
9. A teraz hruď. Je tam nejaké napätie ? Pozoruj ho a dýchaj. Uvoľnuj.
10. Cez krk prejdeme na hlavu a tvár. Uvoľni úplne všetky svaly na tvári. Daj si záležať. Precíť hlavu, akoby splývala s posteľou.
11. A teraz Precíť naraz celé telo. Cítiš to úžasné vibrovanie? Každá bunka v tvojom tele sa raduje a tancuje, pretože sme jej dopriali pozornosť a lásku.❤️Poďakujme svojmu telo za to, ako nám v zdraví slúži.
12. Zapamätaj si tento úžasný pocit a cvičenie opakuj čo najčastejšie.