Ako pochopiť ŽENY?

 

Áno. Možno je na internete takýchto článkov milión, ja som ich však nečítala. Tento článok je špeciálny v tom, že ho píšem na základe osobných skúseností. Verím, že bude nápomocný hlavne mužom, ale samozrejme môže platiť aj pre ženy.

Chcete naozaj pochopiť ženské správanie a tým pádom mať omnoho krajšie a harmonickejšie vzťahy? Ak áno, čítajte pozorne.

Ako dobre vieme, ženy sú väčšinou veľmi krehké a citlivé stvorenia, aj keď sa to snažia na vonok zakrývať a hrať sa na hrdinky. Podľa mňa im to ide veľmi dobre. Celkom dobre to išlo aj mne. Myslím si, že hlavný problém, prečo muži nechápu ženy je ten, že vidia hlavne túto ich ,,drsnú” stránku a pri hádke vôbec nemyslia na to, aká je žena v skutočnosti pod touto maskou.

Prečo si ženy nasadzujú tieto masky?

Odpoveď je veľmi jednoduchá. Kvôli akejsi ,,ochrane” o ktorej si myslia, že ich zachráni pred sklamaním a ublížením. Opak je však pravdou. Týmto si ženy najviac ubližujú. Skrývajú svoju pravú tvár a hrajú sa na niečo, čím nie sú.

Je veľmi dôležité uvedomiť si, že vo vzťahu nie je najväčšou intimitou nahota alebo sex. Je to práve odhalenie svojho skutočného ja svojmu partnerovi. A tohoto sa ľudia boja. Nie len ženy, ale aj muži. Pokiaľ sa úplne neodhalíme, náš vzťah je čisto povrchný a bude fungovať iba na tejto úrovni, čo je veľká škoda.

Keď vznikne nejaká hádka, alebo sa žene niečo nepáči, zvykne sa zakukliť do svojho ,,ochranného” krytu a má pocit, že sa tak daný problém vyrieši. Ženy by takto samozrejme v harmonickom vzťahu nemali reagovať, ale dajme tomu, že reagujú a pozrime sa na to z mužskej strany.

Čo urobí muž, keď vidí nahnevanú, alebo urazenú ženu?

Častokrát po neúspešnom zisťovaní, čo sa deje, začne rezignovať a ostane nahnevaný tiež. Všetci dobre poznáme tú dusnú energiu, ktorá sa vtedy drží v miestnosti všakže? A práve tu prichádzame do hlavného bodu tohto článku. Píšem ho preto, pretože keby nebol Daniel taký, aký je a nereagoval by tak, ako reaguje, pravdepodobne by sme už spolu neboli, pretože naše egá by sa navzájom povraždili, kedže som sa tiež zvykla často uzatvárať ,,do seba”.

Aké je teda to tajomstvo?

Chlapi, vždy, keď nestane nejaká takáto nepríjemná situácia, buďte čo najprítomnejší a najpozornejší, ako sa len dá. Nespadnite aj vy do priepasti, v ktorej sa nachádza vaša polovička! Skúste ju odtiaľ práveže vytiahnuť! Jednoducho si ju dobre obzrite a uvedomte si, že to NIE ONA sa tak správa. Hovorí za ňu jej myseľ a jej telo bolesti, s ktorým je stotožnená a ktoré pramení z jej bolestivých zážitkov z minulosti. Vy ju predsa poznáte!

Uvedomte si, aká je naozaj.

Aká je láskyplná, krehká a citlivá. Vy ju musíte zachrániť, pretože aj ona vo vnútri veľmi trpí, aj keď to tak na vonok možno nevyzerá. Choďte na ňu opatrne. Pýtajte sa jej, čo sa deje, kláďte jej rôzne otázky. Avšak aj keď nebude chcieť odpovedať, alebo bude nepríjemná, vy si musíte zachovať svoj pokoj. Nehnevajte sa na ňu. Nie je to jej vina. Buďte nesmierne vytrvalý a nenechajte sa stiahnuť do priepasti. Uvidíte, že to bude obrovská zmena a hádky z vášho vzťahu úplne vymiznú, pretože budete prítomní a neovládne vás ego.

Vašu polovičku vaša reakcia tiež veľmi prekvapí. Na začiatku možno nebude chápať a podvedome bude chcieť, aby ste sa hádali, avšak vy to už nedopustíte. Pretože ste sa rozhodli dávať jej iba lásku a nič viac. Ona si to uvedomí. Možno nie hneď, možno až na piatykrát, ale verte, že si to uvedomí a ocení to. Nakoniec Vám aj tak povie všetko, čo ju ťaží. Ale povie to iba preto, že už bude vedieť, že Vám môže dôverovať. Bude vedieť, že ju za to nebudete odsudzovať, ale že všetko, čo povie, si pokojne a s láskou vypočujete. Už sa nebude báť povedať Vám hocičo, pretože si bude istá, že ju nijak nezraníte a že hádka sa nebude ďalej prehlbovať.

Týmto sa vo vašom vzťahu rozhorí plameň otvorenej komunikácie na akúkoľvek tému a za akýchkoľvek okolností. Jednoducho dokážete vyriešiť všetko!

Tak nejako to bolo aj v mojom prípade. Daniel ma veľmi veľa naučil a naďalej aj učí. Mať kľudný vzťah bez drám nie je ťažké, ani nereálne. Stačí ostať plne prítomní, nenechať sa stiahnuť mysľou a pozerať sa na partnerku ako na čistú, citlivú a nevinnú dušu.

V hĺbke svojej duše obaja viete, že premrhávať čas hádkami nemá zmysel. Preto začínajte vždy od seba.