Ako si ZNIČIŤ VZŤAH za pár mesiacov

Ako sa hovorí: ,,Každý sme si strojcom svojho štastia”. Touto vetou sa riadim neustále, pri všetkých situáciách v mojom živote. Všetko, čo sa nám deje je iba následok nášho minulého ja. Či už myšlienok, slov, alebo činov.

Kto sa pozerá na svoj život uvedomele, je si vedomý toho, že za všetko si môžme sami. Aj za to,,dobré”, aj za to ,,zlé”. Pokiaľ už prestaneme byť obeťou a zvaľovať vždy vinu na okolnosti, alebo iného človeka, nikdy nebudeme skutočne šťastní. Toto pre mňa platí aj v našom vzťahu. Napíšem Vám pár vecí, ktorými si podľa môjho názoru ľudia zničia vzťahy. Skôr či neskôr, ale zničia.

1. Hoď vinu vždy na partnera

Stáva sa Vám to často? Riešite nejaký problém, alebo situáciu a neustále máte tendenciu obviňovať toho druhého? Prečo? Čo tak skúsiť sa na to pozrieť z iného pohľadu. Vždy keď ma prepadne chuť niečo Danielovi vyčítať, alebo ho obviniť, zastavím sa a v prvom rade sa sama seba opýtam, či náhodou nerobím to isté, čo mi na ňom vadí. Neverili by ste, ale takmer vždy je to tak. To, z čoho ho chcem obviňovať a to, čo sa mi nepáči, robím sama. Berte partnera ako spoluhráča, nie ako protihráča. Ak ho budete brať ako spoluhráča, vždy Vám ,,prihrá” niečo nové, čo sa môžete o sebe naučiť a čo môžete vylepšiť. Naopak ak budete proti nemu bojovať a každý budete mať iný cieľ, nikdy nedôjde k súladu. Po viacerých takýchto ,,zápasoch” budete obaja veľmi vyčerpaní a nebudete mať chuť viac hrať. A pritom by to mohla byť tá najkrajšia a najzosúladenejšia hra vo vašich životoch.
Odporúčam nesúperiť, ale ďakovať za ďalšie a ďalšie uvedomenia, ktoré prostredníctvom partnera získate.

2. Nemajte nič spoločné 

Ako sa dá žiť v skutočnom láskyplnom vzťahu, ak žije každý z Vás úplne odlišný život? Máte spoločnú aktivitu raz za týžden, alebo nebodaj raz za mesiac? Takéto vzťahy sú povrchné a pripomínajú skôr vzťah dvoch spolubývajúcich a nie partnerov. Ak spolu netrávite veľa času, ako dá dôjsť k harmónii a prepojeniu? Kedy si do hĺbky rozpoviete o svojich myšlienkach a pocitoch? Kedy sa spolu budete smiať? Ak takýto vzťah vydrží dlho a nerozpadne sa po pár mesiacoch či rokoch, ide už o veľmi silný návyk, alebo lenivosť niečo zmeniť. Ľudia ostanú zaseknutí v takýchto vzťahoch lebo majú pocit, že už nemajú na výber, akoby ich už nikdy nemohlo stretnúť nič lepšie. Myseľ nám tento stav samozrejme krásne obháji a presvedčí nás, prečo v takom vzťahu zostať aj naďalej.

3. Berte druhého ako samozrejmosť 

Áno, viem že niekedy je možno náročné prijať fakt, že ten, kto je tu s nami dnes už zajtra byť nemusí. Nezvykajte si na pekné slovo, alebo na navarený obed, či uprataný dom. Buďme partnerovi úprimne vďační zas a znovu za všetky maličkosti, ktoré pre nás robí. Uvedomujme si to všetko. Je to cesta, vďaka ktorej si nebudete ľahostajní. Pre mňa samozrejmosť znamená ľahostajnosť. Táto ľahostajnosť skôr či neskôr ľudí rozdelí, aj keď na začiatku to mohla byť veľká láska.

4. Nevyslovuje svoje potreby a pocity

Ďalší spôsob, ako si zničiť vzťah. A nie len vzťah. Čo je horšie, zničíme si tým aj to najdrahšie čo máme-svoje zdravie. Ak z nejakého dôvodu nedávame zo seba von svoje pocity, alebo potreby, vytvárame si nepekné bloky, ktoré škodia hlavne nášmu zdraviu. Je potrebné dávať všetko zo seba von a to, či už to bude prijímané, rešpektované, alebo naplnené je už téma na iný článok. V uvedomelom vzťahu sa vždy o potrebách, myšlienkach a pocitoch rozpráva a ďalej sa s nimi pracuje. Ak sa partneri nedokážu ani len úprimne porozprávať na akúkoľvek tému, jediná cesta bude viesť k rozpadu vzťahu.

5. Čakaj, že ťa partner urobí šťastnou/šťastným

Ako som písala na začiatku. KAŽDÝ SME SI STROJCOM SVOJHO VLASNÉHO ŠŤASTIA. Ak zistíš, že žiješ v nefunkčnom vzťahu a začneš sa vyhovárať na partnera, a hádzať na neho vinu za tvoje vlastné nešťastie, je to neprípustné. Ak človek z nešťastného vzťahu neodišiel skôr, bola to iba jeho vlastná starosť. A či odíde teraz? To záleží tiež iba na ňom. Obviňovať zo zničeného vzťahu a premrhaných rokov partnera je úplne zbytočné. Odídem a konečne si budem strojcom svojho vlastného šťastia.

Ak sa do vzťahu ešte len chystáš vhupnuť, alebo vo vzťahu si, dobre si zváž svoje priority a skúmaj svoje vlastné šťastie. Pokiaľ nie sme v súlade sami so sebou, nikdy nebudeme v úplnom súlade so životným partnerom.

instagram @thewaveofreality