Ako vnímam osud ja?

 

Minule sa ma niekto pýtal, ako vnímam osud. Dosť som o tom premýšľal a rád by som sa s vami o tom podelil.

Niekto môže vnímať osud ako vopred daný scenár, ktorý si nemôžme ovplyvniť. Je to naozaj tak?

Verím v to, že náhody neexistujú a všetko sa deje z nejakého dôvodu. Je to naozaj tak. Každá udalosť, každý človek, ktorý Vám prišiel do života nie je dielom náhody. Ani tá najbanálnejšia vec nie je náhoda. Celý vesmír sa skladá z malinkých častíc. Čiže aj my. A žiadny pohyb týchto častíc nie je náhodný. Takže ak by bola nejaká udalosť náhodná aj celý vesmír by bol len jedna veľká náhoda.

Ako sa vo svojom živote rozhodujete? Čo vedie vaše kroky na ceste životom?

Je to rozum, alebo pocity? Cítite, že to čo robíte je naozaj to, čo robiť chcete? A vaše vzťahy sú presne také, aké chcete? Ak si na toto odpoviete naozaj úprimne, tak v ďalších riadkoch Vám odpoviem, či je to naozaj váš osud.

Ak ste si odpovedali na všetko kladne a naozaj žijete svoj život tak,

že nikdy nerozmýšľate o tom, či je to pre vás naozaj to správne, tak Vám gratulujem. To je tá cesta, ktorú máte prežiť. Vtedy ste priatelia s osudom a život Vám do cesty dá pre vás len to potrebné. A kľudne to môže byť niečo, čo v tú danú chvíľu budete vnímať ako negatívne, ale v konečnom dôsledku, budete za to veľmi vďačný.

Ja osobne môžem potvrdiť, že nehoda ktorá sa mi stala, bola to najlepšie, čo sa mi v živote mohlo prihodiť. Pretože táto udalosť mi ukázala ten správny smer a ani na chvíľku som o ňom nepochyboval. Ale viete čo? Keby to tak sám nechcem, vôbec to tak nemuselo byť a mohol som žiť úplne inak ako teraz. Bol by to môj osud? Moja cesta?

osud3

Samozrejme, že áno. Ale bola by to cesta, ktorá by ma naozaj napĺňala a bol by som z nej naozaj šťastný? Ja myslím že nie, a tu sa dostávam ku tomu, ako naozaj vnímam osud. Pozrite, každý máme na výber a každý si sám môže zvoliť, akou cestou pôjde a ako sa v živote chce cítiť. Je na každom z nás, ktorý osud si sám zvolí. Neexistuje správny, ani nesprávny. Existuje len vaša voľba.

Vy si sami zvoľte, ako chcete v živote kráčať.

osud4

Máte nešťastný život a všetku vinu hádžete na druhých? Vy predsa za nič nemôžete. Bla bla bla. VY! Ste zodpovední za svoj život a nikdy to nebolo inak a nikdy to inak nebude. Máte sa zle? Len vy to môžete zmeniť. Máte zlý vzťah? Len vy to môžete zmeniť. Máte zlú robotu? Len vy to môžete zmeniť. To je celý osud.

Osud neznamená nič nerobiť a iba čakať, čo príde. Osud neznamená trpieť a myslieť si, že to tak má byť. Osud Vám nehovorí, že vy ste obeť a bohužiaľ sa s tým musíte zmieriť. Osud je voľba! A nikdy to nebolo inak.

Začnite znova objavovať v sebe intuíciu,

ktorú ste už možno zahrabali niekde hlboko pod nánosy vašej mysle. Začnite sa pýtať samých seba, ako sa cítite. Začnite sa sami seba pýtať, čo dokážete zmeniť. Začnite žiť konečne tak, ako sami chcete. Kedysi bol mojim najväčším strašiakom pocit, že keď budem umierať, tak si budem hovoriť, že som mohol vo svojom živote robiť veci inak. Dúfam, že vy toto nechcete tiež.