Aký bol ŽIVOT V ANGLICKU?

Áno, povodne sme neplánovali, že sa niekedy vrátime späť na Slovenko, ale stalo sa. Jednoducho sme sa obaja spolu zhodli, že nám už Anglicko dalo to, čo nám malo dať. Cítili sme, že musíme ísť späť na Slovensko. Logické dôvody neboli takmer žiadne. Racionálne nám všetko hovorilo, aby sme nikam nechodili. Nevedeli sme konkrétne, prečo ísť späť, riadili sme sa iba pocitmi a pocity samozrejme zvíťazili.

V Anglicku sme zistili to najhlavnejšie a to, čo chceme v živote robiť. Práve tam vznikol blog, na ktorom práve čítaš aj tento článok. Anglicko bolo pre nás celkovo veľmi tvorivou a kreatívnou krajinou.

Spravili sme si od všetkého odstup.

Čo bolo veľmi dôležité a čo určite každému odporúčame. Možno stále neviete ako chcete žiť, čo chcete robiť. Verte, že to zistite len tak, že všetko doposiaľ poznané necháte za sebou a dáte príležitosť len tomu novému. Presne tak, ako sme to urobili my.

Pochopili sme ľudí, prácu a peniaze.

V Anglicku boli ľudia pozitívnejší a viac usmievaví. Domnievame sa, že v tom hrajú svoju rolu aj peniaze, pretože ľudia zarobia viac peňazí a nie sú zviazaní takými finančnými záväzkami ako tu na Slovensku. My osobne sme sa za ten rok nikdy nepozerali na ceny. Naozaj ani raz. Vždy sme si dopriali úplne všetko, čo sme chceli, okrem toho sme aj dosť cestovali a pritom sme stále mali ušetrené peniaze. Ale? Nikdy sme sa tam necítili ako DOMA.

Mnoho cudzincov by tam najradšej nežilo, ale peniaze a vyšší životný štandard u nich vždy zvíťazili. A možno aj zvyk a strach urobiť niečo inak.

Treba sa iba hodiť do vody.

Tak sa najlepšie naučíte plávať. Touto vetou sme sa v podstate riadili celý rok a bolo to skvelé! Naozaj sme sa vždy naučili ,,plávať” vo všetkom, čo sme potrebovali. Ak by ste sa nás chceli opýtať niečo na túto tému, alebo potrebujete s niečím poradiť, kľudne dajte napíšte správu. Radi pomôžeme.

Zistili sme, že nie nadarmo sme sa narodili na Slovensku… aj to má svoj význam. Pocítili sme túžbu byť zas bližšie k Vám. V budúcnosti by sme chceli byť aj v osobnejšom kontakte s vami, pretože už ste nás začali pozývať na rôzne eventy a stretnutia, takže by sme Vám radi vyhoveli a samozrejme sa aj my tešíme na nové zážitky a príležitosti.

Takže od teraz Vám už budeme častejšie k dispozícii aj osobne. Ak budete mať záujem pozvať nás na akúkoľvek zmysluplnú akciu, kľudne nám napíšte na e-mail waveofreality@waveofreality.com a ak sa nám to bude pozdávať, budeme sa tešiť sa stretnutie.

 

Viac fotiek nájdete na našom INSTAGRAME