Aký je Váš partnerský život ?

Jeden z najhlavnejších dôvodov, pre ktoré sme prišli na tento svet je, že chceme prežívať lásku. Lásku prijímať a aj dávať a každý deň z nej ochutnávať. My všetci potrebujeme cítiť tú nádhernú energiu, ktorá nám dáva silu prekonávať každú jednu prekážku na našej ceste životom. Potrebujeme mať pri sebe človeka, ktorý nás rozosmeje, ktorý je tu vždy pre nás a dokonale si s ním rozumieme. A keď takého človeka nájdeme, vtedy je náš partnerský život naozaj šťastný.

 

Poďme si dať teda pár otázok a sami si odpovedzme, aký náš partnerský život v skutočnosti je. Odpovedajte si iba áno a nie. Žiadne lebo a pretože pri odpovediach nepoužívajte.

Keď ste so svojim partnerom, cítite sa šťastne?

Moment kedy sa objímate je pre vás naozaj príjemný?

Trávite spolu viac času, než ho trávite s niekým iným?

Máte spoločné ciele?

Snažíte sa váš intímny život zlepšovať? Máte chuť pracovať na vašom vzťahu?

Dokážete si povedať úplne všetko? Tým myslím úplne všetko!

Tak čo? Ako ste dopadli?

Keď sme s Vanes začali spolu žiť a fungovať vo vzťahu, tak by určite nie všetky odpovede zneli ,,áno,,. Preto sa toho nebojte ani vy. Ak ste na začiatku samozrejme. Pretože ak ste spolu 20 rokov a väčšina odpovedí znie ,,nie,, tak zrejme niečo nie je v poriadku. Ja som si kedysi myslel, že dokonalého partnera musím nájsť a potom už cely vzťah taký dokonalý bude. Lenže opak je pravdou. Šťastný partnerský život sa nedá ,,nájsť,, ale my si ho musíme vytvoriť. Niečo pre ten vzťah urobiť. Povedať si to svoje áno, či už budeme spolu chodiť alebo sa staneme manželmi, neznamená, že už je po funuse. Nepovieme si “dobre tak sme to zvládli, už sme svoji, už nemusíme robiť nič.” Takým postojom sa zo vzťahu stane nočná mora.

Keď svoj vzťah NEtvoríme

Použijem vetu jednej mojej známej. ,,No ten môj, on nie je vôbec na romantiku. Preto som si zvykla, že mi nič pekné nehovorí, on je už proste taký. Keď načrtem tému, že by sme mohli na našom vzťahu nejako popracovať tak mi povie, že je unavený a chce pozerať telku.” No Amorov šíp sa asi zbláznil! To naozaj toto? Toto je ten princ, ktorého si si ešte ako malá predstavovala? Určite nie. V takomto vzťahu sa nedá pracovať, pretože jeden alebo obaja partneri sa rozhodli, že si vzťah znetvoria. Je tu nejaké šťastie, láska, pochopenie? Vôbec žiadne. Preč z takého vzťahu!

Keď sme ochotní tvoriť

Vtedy sa vzťah stáva tou najjednoduchšou a najrýchlejšou cestou k osobnému a duchovnému rastu. Nie je to úžasne? V takomto vzťahu nemusíte hľadať slobodu a šťastie niekde v knihách, článkoch a podobne. Stačí sa porozprávať so svojim partnerom o skutočných pocitoch a potrebách. Doslova sa vyzliecť s nánosov myšlienok a ega a ucítiť pravú podstatu nás samotných. Dokonalé dobrodružstvo. No s kým iným by sme na takúto cestu išli? Jedine z láskou svojho života. A to či sa na túto cestu spolu vydáte, záleží iba na vás. My sme tvorcovia našich vzťahov, tak ich začnime vedome tvoriť.

Vtedy nastane zmena

Zmena našej reality nastane, keď pochopíme, aká dôležitá láska v skutočnosti je. Zmení to všetko. Keď budete na svojom vzťahu vedome pracovať, vaša vibrácia sa zvýši a to čo budete ku sebe priťahovať, bude nabité rovnakou energiou akú máte v sebe. Tým sa zmení úplne všetko. Partnerský život znamená vydať sa na cestu lásky, porozumenia a vnútornej slobody. Vykročme.