Cesta ku sebavedomiu

 

Môžete o sebe povedať, že vaša sebadôvera je na vysokej úrovni?

Cítite sa byť istý samým sebou? Prestali ste niekedy kráčať za svojim snom, len preto, že ste sa báli, že to nezvládnete? Úprimne si odpovedzte. Veľa ľudí si mýli sebadôveru s namyslenosťou. Je to úplne niečo odlišné. Dokonca mám niekedy pocit, že je sebadôvera považovaná za niečo zlé, čo nemá byť. Trošku si to ujasnime.

nature-sky-sunset-man

Prosím vás, vnímajte slová, ktoré napíšem a vezmite si ich k srdcu. Je to len pre vaše dobro.

Na to aby ste si vybudovali sebadôveru, musíte vedieť, aké vplyvy ju znižujú. 

V prvom rade si musíte uvedomiť, že byť si sebou istý je vašou prirodzenosťou

Nikto sebadôveru nedostal darom, nikto ju nemá danú, ľudia ktorí sú si sebou istí, si istotu vybudovali sami. Rozdiel je len ten, že niekto mal lepšie podmienky v živote aby ju dosiahol a niekto zložitejšie.

Vyrastali ste v rodinách, kde pochvala a úcta bola pravidelnou súčasťou?

family

Ak áno, ste jeden z tých, ktorým sa sebadôvera budovala jednoduchšie. Ľudia, ktorí vyrastali v kritickom a nedocenenom prostredí majú zvyčajne so sebadôverou problém, pretože ich vlastná rodina alebo okolie, naučilo nevážiť si samých seba. Uvedomte si, že dôvera sa dá vybudovať! Zamyslite sa, kto všetko Vám vo vašom živote dôveru znižoval, prečo ste mu to dovolili a prečo ste uverili jeho osobnému názoru, ktorý je jeho! A nie váš. Väčšinou sú to rodičia, kamaráti, učitelia, šéfovia. Sú to len ľudia a nemajú právo hodnotiť niekoho iného. Prečo ste im to právo umožnili?

Myslite si, že vy ste obeť?

accidental-slip-542551_1920

Že vy vôbec, nemôžete za to čo sa vo vašom živote deje a viníte so všetkého zlého niekoho iného len nie seba? Je najvyšší čas prebrať osobnú zodpovednosť za svoj život. Takže, okamžite sa zbavte mentality obete, pretože vám to v ničom nepomôže. V skutočnosti pôsobí ako prekážka na vašej ceste za úspechom. Uvedomte si, že VY a len VY ste zodpovední za svoj osud.

V článku o posudzovaní som písal, akú chybu robíme, keď začneme hodnotiť samých seba. Či je to vzhľad, vedomosti, alebo schopnosti. Vy všetci ste úžasní a jedineční. Nepodlamujte si dôveru vy sami. Ak nie ste so svojim telom spokojní, začnite cvičiť, ak nie ste spokojní so svojimi vedomosťami, učte sa! A takto by som mohol pokračovať. Čo viete a chcete zmeniť, zmeňte. Namiesto posudzovania samých seba začnite konať.

Urobili ste vo svojom živote nejakú chybu ktorá vás prenasleduje dodnes?

woman-1006100_1920

Prečo žijete v minulosti? V tomto článku si prečítaj viac (Ži v prítomnosti). Čo tak si odpustiť? A nechať minulosť minulosťou. Každý robí chyby, to je život. Keby nerobíme chyby, čo by sme sa o živote naučili? Nič! Každá chyba je len skúsenosť, nič viac. Zamyslite sa ktoré chyby z minulosti Vám zasahujú do prítomnosti a odpustite si!

Myslieť si, že šťastného človeka vás urobí niekto iný?

Ak ste prevzali za svoj život totálnu zodpovednosť, je vám jasné, že ste to vy, kto vás urobí šťastným. Ak si myslíte, že šťastie vám prinesie niekto iný, ste na omyle. Ľudia hľadajú šťastie niekedy celý život, no zabudli, že to šťastie si celý čas niesli so sebou.

silence-toughts

Viete koľko myšlienok máte za deň?

Je ich tak veľa, že ich neviem ani spočítať. A teraz si ich rozdeľte na myšlienky, ktoré sú negatívne a pozitívne. Ktoré viac kŕmite? O tom rozhodujete iba vy. Aké budú vaše myšlienky, taký bude vás svet. Taký budete vy sami. Viac v článku zmeň si svoj svet.

Neplánujte zmenu na zajtra, na potom, buďte tou zmenou hneď teraz. Nikoho o tom nepresviedčajte. Presvedčte len samých seba.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here