Choré vzťahy!

V tomto článku sa idem venovať vzťahom, ktoré ovláda EGO. Možno budete veľmi prekvapení, keď sa v tomto článku nájdete a budete sa musieť sami pred sebou obhajovať, ale obhajovať sa bude len vaše ego. A prečo choré? Pretože pod nadvládou EGA sa chováme ako niekto úplne iný! A keď EGO začne naše vzťahy ovládať, stanú sa pre nás skôr či neskôr chorobou.

Už pri výbere partnera môže ego zohrávať veľkú rolu

Podľa čoho ste si vybrali svojho partnera? Čo vás vlastne na partnerovi priťahovalo? Mnoho ľudí si vyberie partnera podľa formy. To znamená podľa toho ako vyzerá, aké materiálne veci môže ponúknuť a čo ,,vlastní,,. Možno určitý typ správania. Niekedy je až veľmi zarážajúce, ako nás môže priťahovať človek, ktorý je agresívny alebo rád porušuje pravidlá. Alebo človek s vlastnosťami, ktoré sme nenávideli na svojich rodičoch. Následne na to, žena, alebo muž, budú rozprávať, že všetky ženy a muži sú rovnakí/é. No bodaj by nie! Keď si stále vyberáme to isté. Meníme iba OBAL človeka ale obsah je stále rovnaký.

sick relationships

Keď už v takomto vzťahu ste,

je veľmi bežné, že hádky sú na dennom poriadku. Je vtipné, keď ľudia hovoria, že hádky sú vo vzťahu normálne, alebo keď sa 100 krát do mesiaca s partnerom pohádajú a idú tvrdiť, že je to láska. NIE! V takomto vzťahu láska nikdy nebola.

Je láska to, že sa mi pravidelne zdvihne tlak? Že sa pravidelne cítim obmedzovaný? Že mi stále dáva moja polovička pocit, že nie som dokonalá bytosť? Pocit, že sa mám stále za čo ospravedlňovať? Alebo stále musím potlačovať svoje pravé ja a keď celým svojim telom odpovedám nie, tak z úst mi vychádza áno? A robím veci, ktoré vôbec robiť nechcem? Keď každému na okolo hovorím, aké mám v živote šťastie a vo vnútri viem, že klamem?

Ďalší aspekt v takýchto vzťahoch je strach,

že o svojho partnera prídem. Je to normálne? To je ako báť sa, či bude zajtra pršať. Je to to isté, ako myslieť si, že vlastníte oblohu. Ako môžete prísť o niečo, čo ste nikdy ani nemali? Nikto Vám nepatrí. A báť sa, že o niekoho prídete je zase len strach ega. Strach z toho, že budete musieť byť sami so sebou a že nebudete kompletní. Lenže s partnerom ste nikdy kompletní ani neboli. Bola to len chvíľková hra ega, ktorá hneď pominula pri strachu, že o toho partnera príde. Baví vás to? Prestaňte sa stotožňovať s egom a hrať jeho hry.

sick3

Tak ak je toto láska, tak ja už neviem, ako by ste nazvali to, keby ste ucítili pravú lásku. To, čo niekedy nazývame láskou, je choroba, ktorá nás skôr či neskôr zničí. Pri jednom, alebo pri druhom partnerovi. Niekto si totižto myslí, že keď ujde od jedného partnera k druhému, tak sa všetko zmení. Že nemusí na sebe zapracovať a to nemyslím vo fitku ale na duchu.

Nečudujem sa, že Nám prídu takéto vzťahy normálne, pretože ich mnohí z nás poznajú už od malička, od svojich rodičov, možno starých rodičov. Ale teraz sa vážne pýtam. Bavia vás takéto vzťahy? Kde drvivú väčšinu prevláda negativita a vy kvôli tej malej časti, kde si myslite, že cítite lásku a iné príjemné pocity, označíte celý váš chorý vzťah za šťastný. Smiešne a zároveň smutné. Dobrovoľne sa rozhodnúť pre vredy na žalúdku a život bez smiechu, nehy, pochopenia, inšpirácie a podpory.

sick relationships

Avšak pre také vzťahy sa nerozhodujete vy,

verte mi, aj keď si myslite, že ste to vy, nie je to tak. Rozhodlo sa tak vaše EGO. Je len čisto na Nás aké vzťahy chceme mať a myslieť si, že to nemôžeme ovplyvniť, je len ďalšou hrou ega. Keď sa zbavíme nadvlády EGA, sami uvidíme, čo sa v našom živote bude diať. Keby sa to snažím rozpísať, ani mi neuveríte.

Určite si prečítajte sériu článkov uľahči si život a hor sa do toho. Pretože si ho neuľahčíte nikdy inokedy ako teraz!

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here