Čo je bohatstvo?

 Čo je to bohatstvo?

Poviem Vám na rovinu, že kedysi som si myslel, že bohatstvo sú iba peniaze. Že peniaze sú sloboda a keď ich človek nemá, nie je slobodný a ani šťastný. Vždy som si predstavoval, ako peniaze zarobiť, hlavne nič nerobiť a že až potom sa budem môcť považovať za šťastného.

Obrovský omyl

stastie-v-buducnosti

Je to obrovský omyl, pretože to najväčšie klamstvo je, keď si človek myslí, že bude šťastný niekedy inokedy ako teraz a hlavne keď si myslí, tak ako som si myslel aj ja, že šťastným a bohatým vás urobí niečo materiálne, čiže veľký peniaz. Keď si uvedomíte, koľko ľudí si to myslí a žije podľa toho, nie je to smutné? Nie je smutné, že ľudia slepo veria, že šťastní nebudú nikdy inokedy ako v budúcnosti?

Čo vlastne máme?

Prečo ľudia upriamujú pozornosť na to, čo nemajú a čo si myslia, že im chýba? Je to možno aj tým, že berú všetko ako samozrejmosť. Lenže za tú vašu samozrejmosť, by dal niekto iný všetko čo má.

Nepríde Vám nespravodlivé, že sa môžete každý deň napiť čistej vody, dobre sa najesť, mať sa kde vyspať, a niekto toto vôbec nemá? A jediná vec čo vás trápi je, že musíte mať nové auto, lebo staré sa Vám už nepáči?

A čo tie najdôležitejšie veci?

Be

Máte vo svojom živote osobu alebo osoby,  ktorú úprimne milujete z celého srdca a dali by ste im všetko na svete? Nie je toto bohatstvo? Vymenili by ste to niekedy za poriadny balík peňazí? Pevne verím, že nie! Tak potom kde sa skrýva to šťastie? Je to niekde inde ako vo vás? Nie! Vy ste to šťastie a vy ste bohatstvo!

Zoberiete si niečo so sebou keď zomriete?

Prečo dávate svetu a materiálnym veciam takú vážnosť? Svet nikdy nebol a nie je taký vážny, akým ho niekedy robíte. Nič ste nemali, keď ste na tento svet prišli – ak nerátame tú najdôležitejšiu a najdrahšiu vec na svete. A tou je čisté vedomie, čistá láska. Prečo toto nemáte na pamäti po celý život? Prečo je nový dom, nové auto alebo hocičo materiálne pre vás také dôležité, keď aj tak všetko pominie a nič z toho si nezoberiete so sebou keď umriete? Na smrteľnej posteli si asi veľmi ťažko spomeniete na svoje auto, alebo dom.

woman-570883_960_720

Viete, že je to pravda

Ja to viem a vy to viete tiež. Netreba na to nikdy zabudnúť a neexistujú žiadne výnimky. Neexistuje pojem, že teraz je to naozaj vážne a podobne. Začnite upriamovať pozornosť na to, čo máte a začnite byť za to všetko naozaj úprimne vďační. Spravte to pre seba a pre svojich blízkych. Pretože, ak to tak nezačnete robiť, verte, že život vás to naučí. Ale učí to len tak, že Vám zbúra všetky domnienky a verte, že to nebude radostnou cestou. Bohatstvo je vo vás, stačí ho len objaviť.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.