Depresia, úzkosti a iné zväzujúce stavy?

Neviem či ste vedeli, no vo svete trpí depresiou a inými úzkostnými stavmi odhadom 500 miliónov ľudí a asi 800 000 ľudí ročne kvôli tomu spácha samovraždu. Je vysoko pravdepodobné, že aj v našej rodine sa nachádza človek, ktorý trpí touto duševnou chorobou a ani o tom nemáme potuchy.

Čo to teda depresia je?

Depresia je v psychológii duševný stav charakterizovaný pocitmi smútku, skleslosti, vnútorného napätia, človeku sa doslova nechce žiť a čo je horšie, trpiaci človek nevidí z takéhoto stavu žiadne východisko. Nedokáže si pomôcť sám a často svoj vnútorný stav pred ľudmi schováva.

Keď som tvrdil, že možno to ani netušíme a máme v rodine takého človeka myslel som to skutočne vážne. Viete, môj brat bol jedným z tých ľudí, ktorí touto zákernou duševnou chorobou trpeli…trpeli, hovorím v minulom čase, pretože on život s depresiou nezvládol, nenašiel človeka, ktorý by mu vedel pomôcť. Aj môj brat spáchal samovraždu…

Dlhšiu dobu si lámem hlavu nad tým, ako by som mohol pomôcť ľudom dostať sa von z týchto nepríjemných stavov a zistil som, že sám toho nezmôžem veľmi veľa, ale ak spojíme sily, môžeme to spoločne zvládnuť. Rozhodol som sa vyjsť s touto témou na verejnosť a začať o nej bez nejakej servítky rozprávať.

A na to potrebujem vašu pomoc, na to aby som zorganizoval podujatia, kde budú privolaní odborníci, ktorí dokážu ľudom z depresiou pomôcť a keďže títo odborníci nerobia svoju prácu zadarmo, potreboval by som od vás peňažný dar. Nikdy som za vami s takouto prosbou neprišiel a ani verejne nevystúpil, no nastal čas, kedy už vieme a hlavne dokážeme pomôcť, ak spojíme sily, pretože sám by som nemal šancu niečo také financovať.

Nech už nikto z nás nemusí chodiť oplakávať človeka, ktorému nedokázal nikto pomôcť… Ak to tak cítite, budem veľmi vďačný, ak prispejete ľubovoľnou sumou na tento IBAN
SK54 1111 0000 0010 2298 4033 a spolu so mnou pomôžete. Pamätajte aj keby ste mali prispieť len jedným eurom, aj to sa cení a počíta. Aj to pomôže.

Ďakujem Vám a budem rád, ak budete tento príspevok zdieľať aj medzi svojich známych.