Diagnóza pravdy 

Kto má naozaj pravdu? Čo je skutočne pravda a čo len niekoho názor? Stretávame sa s tým, že keď sa rozprávajú traja ľudia, zrazu sú vo vzduchu 3 rôzne pravdy na jednu úvahu, či tému.

Viete, za môj život som názor zmenil veľmi veľakrát, to je jednoducho vývoj a je logické, že názory, ktoré sme mali pred rokmi, dnes už neplatia. Domnievam sa, že problém by bol práve vtedy, keby si držíme svoje názory desaťročia a nič by sa v našom vnímaní sveta nezmenilo. Zrejme by to bol znak, že sme sa niekde v živote zasekli a stvrdli ako škrupina vlašského orechu.


Čo sa týka mňa, tak dokážem pripustiť, že sa v niektorých veciach mýlim. Dokážem to, pretože viem, že som sa v živote mýlil už veľakrát a viem aj to, že pokiaľ som otvorený životu, tak ma bude učiť stále niečo nové. Teším sa, keď mi život ukáže a dá lekciu, pri ktorej zmením na niečo názor. Jednoducho ma to chce život naučiť a je to v tú danú chvíľu pre môj další rast dôležité.

Množstvo ľudí považuje svoje názory za fakty. Ani len na sekundu nepripustia, že by sa mohli mýliť. Príklad: To, že slnko svieti môžeme považovať za fakt. Zrejme iba hlupák by tvrdil, že slnko nesvieti. No keď už tvrdím, že dnes je veľmi horúco, už to nie je fakt ale iba môj pocit, môj názor s ktorým nemusí veľa ľudí súhlasiť. Chápete? Dôležité je, nepovažovať svoje názory za fakty, jednoducho treba pripustiť možnosť, že sa skutočne môžeme mýliť.

To samozrejme platí iba pre ľudí, ktorí nežijú v područí ega. Tí jednoducho nikdy neuznajú nejaký iný názor a nikdy nepripustia, že by sa mohli mýliť, až kým im to nedokážu televízne noviny, či život sám. Ale hnevať sa na ego, je ako hnevať sa na chorobu, hnevom toto správanie len posilňujeme.

Ešte teda ujasním a zdôrazním, že elý projekt The Wave Of Reality nevznikol na to, aby sme sa snažili každému vyhovieť a aby sme nenapísali niečo, s čím ľudia nesúhlasia. To jednoducho nie sme MY. Je nereálne písať o veciach, s ktorými všetci súhlasia a ani to nechceme. Keď sa veľa ľudí ,,búri”, je to pre nás dôkaz, že ideme správnou cestou, pretože píšeme o iných veciach, ako sú zvyknutí. Niekedy o takých, ktoré podvedome nechcú vidieť.

Ja píšem to, čo momentálne žijem, vnímam a prežívam a smaozrejme sa môže stať, že za nejaký ten čas budem tvrdiť niečo iné, ako pred dvomi rokmi.

Divné? S*riem si do úst? Klamem? Tak by to samozrjeme chcelo ego označiť, no pamätáte o čom som písal na začiatku tohoto článku? Je to jednoducho VÝVOJ.

Pracujte na sebe priatelia, spochybňujte a pátrajte ak chcete. Ja chápem aj ľudí, ktorí radšej nechcú narušiť svoju pohodlnosť a schovávajú sa pred vývojom, pretože im vyhovuje monotónnosť ich života. Radšej ostanú v svojej bubline a ak sa im ju náhodou snažíte narušiť nejakým názorom, ktorý nezapadá do ich konceptu, budú tvrdiť, že nemáte ,,pravdu”. Ale to je v poriadku. 

Takým ľuďom už našu pozornosť venovať nebudeme, dnes už viem, že najväčšia sila sa ukrýva v NEREAGOVANÍ, keďže aj tak má každý svoju ,,pravdu”.

 

Instagram @thewaveofreality