Dokážeme pochybovať?!

Táto vlastnosť sa akosi z našej spoločnosti vytráca. Prečo je tomu tak? Prečo sme zabudli pochybovať? Veď od malička nás učili, že nemáme veriť všetkému čo počujeme.

Rodičia majú vždy pravdu!

Väčšinou od našich rodičov preberáme názory a ich pravdy, ktoré sú staré niekoľko generácií. Prečo ani len na chvíľku nezapochybujeme o tom, čo nám rodičia povedali za názor? Každý rodič aj pravdu má, ale len svoju vlastnú. Oni veria tomu čo rozprávajú. Ale to neznamená, že to musí byť naozaj tak. Predsa každý jeden rodič na svete, nemôže mať pravdu. Alebo sa mýlim?

Televízor, školy. Jedna veľká práčka mozgov

Keď započujeme niečo v správach alebo v škole, automaticky to považujeme za pravdu. „A počul si čo hlásili? To je hrozné čo sa deje vo svete! Dva plus dva je 5!“ A ste tam, kde vás systém chce mať. Za chvíľku bude nebezpečné vychádzať pred dom a na to, aby ste boli v živote šťastný, budete musieť mať vysokú školu. Veď predsa škola je základ! Nezamysleli ste sa niekedy, že toto všetko s nami len manipuluje? Že Nám systém určuje, čo máme a nemáme robiť? Čoho sa máte báť? Čo máme nenávidieť?

Veriť v boha neznamená chodiť do kostola

Naozaj si myslíte, že to čo povie cirkev je sväté? Prečo nepochybujete o tom, že si ľudia vykladajú slová z biblie úplne inak, ako boli pôvodne myslené?

Veriť medicíne, neznamená veriť liekom a doktorom.

Keby som ja uveril doktorom, ktorí mi hovorili, čo všetko nebudem schopný robiť po autonehode a ani na sekundu by som o ich prognózach nepochyboval, myslím, že by som bol teraz na tom pomerne zle.

A takisto to, že reklamch ukazujú aké je všetko zdravé, neznamená, že to naozaj pravda. Keď vás celý život učia, že je niečo normálne a bežné, neznamená to, že je to správne. Keď výrobok, alebo činnosť vyzerá normálne, nie je zaručené, že vo svojej podstate je všetko úplne inak.

Začnite konečne pochybovať!

Začnite sa sami seba pýtať, či to, čo robíme je naozaj správne. Či zvyky, ktoré sme prebrali od svojich rodičov a ktoré oni prebrali zase od tých svojich, sú pre nás naozaj tie najlepšie a či vôbec nimi neškodíme životu okolo seba. Prestaňme akceptovať to, že nám niekto iný riadi život a začnime si to konečne uvedomovať. Vypnime tú bedňu plnú hlúposti a rozhliadnime sa, ako vyzerá svet okolo nás a zistíme, že už nepotrebujete niekoho, kto Nám ten svet bude každý deň negatívne opisovať.

Vy môžete cítiť pravdu, len ju v sebe hľadajme

Vy to viete. Vždy keď sa jedná o pravdu, podvedome to v sebe cítime a to, čo sa jej bránite nie ste vy, iba vaše ego. Objavte v sebe znova kompas, ktorý Vám vždy na tú pravdu ukáže a verte, že nepotrebujete nikoho iného.

Buďte zmenou, buďte sebou!