Ako je možné, že hráte hry o ktorých ani neviete?

 

Článok vznikol na základe jednej Danielovej otázky, krorú ani nemyslel tak, ako znela, ale mňa inšpirovala dostatočne.

Niekedy sa môže zdať, že v partnerských vzťahoch, ktoré sú povedzme šťastné, ľudia hovoria, že už nie sú ,,ohrození” a už majú určité ,,postavenie” vo vzťahu, pretože sú s partnerom napríklad už pár rokov, klape im to, alebo sú zosobášení, majú spolu deti atď.

A na opačnej strane, vo vzťahoch, ktoré sú napríklad na začiatku, alebo v nich prevláda viac nezhôd, majú ľudia tendenciu myslieť si, že po nejakej udalosti, ktorá sa udeje v budúcnosti už budú ,, za vodou”. To v podstate znamená, že sa viac nebudú musieť strachovať, že sa v ich vzťahu udeje niečo ,,zlé”, alebo že prídu o svojho partnera.

Vo vzťahoch sa hrajú rôzne hry.

love, pure love, couple, sunshine

Hry, ktoré si bohužiaľ partneri často ani neuvedomujú, že hrajú.

Sú to hry ega a môžu mať milióny podôb, a to sa samozrejme nedeje iba v partnerských, ale aj v akýchkoľvek iných medziľudských vzťahoch. A čo to znamená v tomto konkrétnom prípade? Že: žiarlivosť, strach, hádky, ubližovanie si navzájom, udávanie podmienok, nedôvera atď. SÚ IBA EGOM. Nie je to vzťah založený na LÁSKE. Budem ťa ľúbiť, ak nebudeš robiť toto a toto. Spôsobil si mi niečo, čo sa ma ,,dotklo” (nedotklo sa to Vás, ale vášho ega) a teraz ti to vrátim. Čo ak o teba prídem, čo ak urobíš niečo, kvôli čomu sa rozídeme.. Práve pre to ťa musím kontrolovať !

sad, love,

Ak chcete mať takéto vzťahy, nech sa páči! Nikto Vám to neberie. Avšak verte, že to dlho nevydrží. A ak aj áno, tak sa minimálne u vás oboch bude roky hromadiť negatívna energia, budete sa k sebe správať nepekne a zažívať nepríjemné pocity.

sadness, love, relationship

Nepíšem to preto, aby som Vám radila, aké vzťahy máte mať, ani nič podobné.

Iba viem, že každý, naozaj každý jeden z Vás by si zaslúžil vzťah, kde ego neexistuje a nemá nad partnermi žiadnu moc. My sa o to snažíme a ide to! Ale musia na to byť samozrejme dvaja.

Chcem povedať, že ego samo o sebe nie je zlé, ani dobré. Je to len ego. Avšak nie ste to vy. Nie ste vaše telo, vaše myšlienky, vaše ego…Vy ste čisté vedomie, čistá láska, ktorá momentálne obýva Vašu telesnú schránku.

Máme podobu človeka a preto je pre nás prirodzené hľadať k sebe človeka, krorý bude tvoriť našu druhú polovicu.

Cítime sa ,,nekompletní”. A je to v poriadku. Najdôležitejšie je ale uvedomiť si, že každá jedna bytosť sama o sebe, je dokonalá. Každé jedno vedomie je kompletné ako samostatný celok a zároveň je súčasťou, jedného nekonečného vedomia, bytia, celku, zdroja, Boha,…nazvite si to ako sa Vám páči.

Nepotrebujete sa vo vzťahu trápiť.

Nepotrebujete ego, aj keď sa to možno tažko pripúšťa. Ak si to skutočne uvedomíte, nebudete viac potrebovať hrať žiadne hry. Budete dávať lásku a láska Vám bude podávaná.

Ako na to? Musíte sa POZOROVAŤ.

love, couple

Akonáhle budete chcieť zareagovať negatívne, budete mať negatívne myšlienky, alebo začnete cítiť nepríjemne pocity, UVEDOMTE SI, že to NIE STE VY. Nebráňte sa tomu, nebojujte s tým, iba to pokojne sledujte..Čo Vám prebieha hlavou?Ako sa cítite? Atď. Uvedomte si, že to je len ego a Vy mu nedovolíte, any vás ovládalo!

Nejde to zo dňa na deň. Predsa len, praktizovali sme to roky a je to silný zvyk. Ale dá sa to. VAŠE PRÁVE JA JE TAKÉ SILNÉ, ŽE SI TO ANI NEDOKÁŽETE PREDSTAVIŤ!

Prajem Vám veľa úspechov a čo najviac vedomých dní.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.