Je váš vzťah väzením?

Niekedy ma naozaj tak veľmi udivuje, v akých vzťahoch ľudia zotrvávajú, až ma to inšpirovalo k napísaniu tohto článku.

Je pre mňa veľmi zaujímavé počúvať životné príbehy ľudí. A ich partnerské vzťahy ? Tie ma vačšinou prekvapujú najviac.
Postupne zisťujem, že mnoho ľudí spolu žije a nie sú šťastní. Niektorí sa rozídu aj po 20-tich rokoch (čo je ten lepší prípad, pretože sa rozísť dokážu) a prekvapia tým celú rodinu, ktorá ich považovala za dokonalý pár! Ľudia sa dokážu veľmi dobre pretvarovať a nasadzovať si rôzne masky.

Ale čo tí, ktorí to nedokážu ?

Viete koľko je na svete ľudí, ktorí svojho partnera opustiť nedokážu aj keď ich tento vzťah už nenapĺňa a sú nešťastní? Možno viac, ako si myslíte. A možno medzi nich patríte aj vy.

Čo myslíte, čím to je? U každého je to spôsobené niečim iným. U niekoho sú to deti, alebo peniaze, niekto tvrdí že sa milujú a preto sa nemôžu rozísť, u iného je to zas lipnutie a silný zvyk, ktorý ho od partnera nedokáže oddeliť.

Dovolím si tvrdiť, že lipnutie je hlavný a jediný dôvod, prečo nedokážeme odísť. Tie ostatné sú už iba takým doplnkom.

Lipnutie na niečom, alebo na niekom spôsobuje myseľ. A pokiaľ sa neoslobodíme od jej nadvlády, nevyslobodíme sa ani zo vzťahu, ktorý nás tak dlho čerpá a oberá o náš drahocenný čas a energiu.

V našej spoločnosti prevládajú takéto choré vzťahy. A bohužiaľ sa stáva, že jeden z partnerov sa začne duchovne ,,posúvať” vyššie a vyššie a už si s partnerom rozumejú čím ďalej, tým menej.

Ale pozor!

To čo som zatiaľ odsledovala, viedlo k zisteniu, že tento ,,duchovný rast” je iba na oko. Človek si myslí, že sa niekde posúva, lenže jediné čo má, sú informácie. Načíta si pár kníh a zrazu má pocit, že je uvedomelejší/a a žiada to aj od partnera. Ale položme si ruku na srdce. Pokiaľ zotrvávame dlhé roky vo vzťahu, ktorý nás psychicky čerpá, o žiadnom posune sa tu hovoriť nedá.

Vesmír sa hýbe a náš život tiež.

Jedine keď vytvoríte pohyb, urobíte čin a prevediete svoju teóriu do praxe, JEDINE vtedy nastane zmena a jedine vtedy sa začnú diať zázraky.

Osloboďme sa z okov života a teda aj mysle, ktoré nás zväzujú a začnime robiť slobodné a vedomé rozhodnutia. Keď sa nenaučíme prestať lipnúť teraz a rozhodneme sa svoj život nežiť radostne a v láske k sebe samému, táto skúška si na nás počká v ďalšom živote.