Karma zdarma

 

Slovo karma je pre mnohých už opočúvané klišé, pri ktorom sa už málo kto pozastaví.

Našu karmu môžeme chápať ako strom, ktorý rastie spolu s nami už od narodenia a jeho výživou sú naše činy, ktoré v živote kopíme a kopíme. Keď je strom zalievaný čistou, nezávadnou vodou, môžeme sa tešiť na chutné ovocie a naopak, keď ho zalievame špinavou vodou, nemôžme čakať nič iné, ako zlé a nezdravé ovocie. Presne takto to funguje aj v našom živote.

13178592_1101471636542902_3827340724872483062_n

Teraz nastáva otázka, čo je vlastne zlé a čo je dobré? Myslím, že skoro každý človek je vo svojej podstate dobrý a chce byť dobrý. Veď kto by chcel jesť len zhnité ovocie zo svojho stromu života? Ľudia vedia vycítiť, kedy je ich konanie dobré alebo zlé.

Častokrát si ale ľudia svoje činy, alebo budúce činy pri ktorých cítia že nekonajú v súlade s ich etikou tieto činy veľmi ľahko ospravedlnia, ale poviem vám, že vždy keď si potrebujete 

niečo ospravedlniť, snažíte sa svoj karmický strom oklamať, lenže to sa vám nikdy nepodarí.

Karma je ako bumerang. Vždy sa vráti a nikdy nezabúda.

p3

 Mnohokrát som mal pocit, že niektorých ľudí sa karma vôbec netýka, pretože som vedel, že robia veľa zlých činov a nie a nie sa im to vrátiť . Hneď ma napadali otázky: ,,Ako to teda je? Prečo si takýto ľudia behajú veselo po svete a ten bumerang ich ešte netrafil?“ Potom som pochopil, že čas je v tomto veľmi relatívny. Od dobrého skutku čakáme, že sa to vráti hneď , najlepšie už do 5 minút a od zlého pravý opak. Najlepšie nikdy. Keď hodíte ten pomyselný bumerang obrovskou silou, nemôžme čakať, že sa aj hneď vráti a to je celé. Stačí vedieť, že sa nikdy nezabudne vrátiť. Čas v tom nehrá žiadnu rolu.

 Poviem pravdu. Ja som bol z tých ľudí, ktorí sa karmu snažia oklamať a všetko si pekne krásne vedia sami pred sebou ospravedlniť. Vždy som veril, že sa každému všetko vráti a čo dám, to aj dostanem, takže som samozrejme aj s nejakými následkami počítal, ale vôbec som sa ich nebál. Krásne nie? Vôbec som netušil, že zhnité ovocie sa dlhodobo jesť nemôže a nedá ! A tak, keď už som bol týmto ovocím prejedený, prišiel bumerang takou silou, že sa nedal ani chytiť. Môžeme to nazvať karmickou výchovou.

13139335_1101475013209231_3932652197889414933_n

 Samozrejme neprišla len tak odrazu. Najprv to boli malé, mierne nepríjemnosti, ktorým som nedával žiadnu vážnosť a vysmiaty som išiel ďalej. Čiže to pre mňa nemalo žiadny význam. Vtedy si môj karmický strom povedal: ,,Dosť! Teraz si to uz zapamätáš kamoško!“ A veru som si to aj zapamätal.

 Prišla vysoká škola života v podobe ťažkej autonehody. (Fotku auta, v ktorom som sedel na strane spolujazdca, môžete vidieť vyššie).

Paradoxne, som sa vôbec nepýtal prečo ja, ale hneď som pochopil že bumerang sa vrátil a dal mi možnosť sa nad všetkým zamyslieť a robiť veci inak ako doposiaľ. Moja karmická výchova bola dokonaná so všetkým, čo ku tomu patrí a to mi verte, že naozaj so všetkým. Od tej chvíle viem, že už chcem jesť len a len zdravé a krásne ovocie zo svojho stromu života.

 Rozmýšľajte o svojom živote. Premýšľajte nad vecami, ktoré sa vám dejú a prečo sa dejú. Je dobré vedieť, že nič v našom živote nie je náhoda a všetko má svoj dôvod. Úplne všetko.

Je ľahké nariekať, prečo sa toto alebo tamto stalo mne, prečo nie som šťastný a robiť zo seba obeť. Áno, to vieme dokonale. Čo tak namiesto vyplakávania, zobrať za svoj život a za svoje konanie zodpovednosť a robiť veci inak ako doposiaľ ? Pretože nikdy nemôžme očakávať iný výsledok, keď robíme všetko ako cez kopírku.

Buďte dobrí farmári, pretože to robíte pre seba a vy ste to najdôležitejšie vo vašom živote. Tak prečo sa otráviť svojim vlastným ovocím, keď si môžete dopriať to najzdravšie a najlepšie ovocie?

Máte aj vy nejaký zaujímavý príbeh s karmou? Napíšte nám ho do komentára! 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.