Keď sa nám život iba deje…

Aj vy ste mali niekedy taký pocit? Pocit, ktorý nás presviedčal, že život si s nami robí čo len chce. Že to nie sme my, ktorí si svoj život riadime a ovplyvňujeme. Že aj keď sa akokoľvek snažíme niečo dosiahnuť, život si z nás urobí dobrý deň a spraví presný opak.

Spomínam si na časy, keď som pochyboval aj o karme, na časy keď som ani len netušil,  akú majú myšlienky moc. Na časy, keď som počúval tie myšlienky, tie hlasy každý deň a veril som, že som to ja. Že ja som ten rozprávač. Život sa mi len dial. Môj život bol jedno veľké javisko a ja som len pozeral. Pozeral s domnienkou, že ja do deja nemôžem zasiahnúť a mojim poslaním je iba pozerať sa, ako na telku.

Už si vôbec nepamätám ten moment, kedy som pochopil, že takto svoj život už ďalej nemusím žiť. Vlastne nie “žiť”, ale že už sa na to nemusím pozerať ako divák. Uvedomil som si, že konečne môžem zasiahnúť. Som presvedčený, že nič čo sa mi v živote odohralo a ešte len odohrá nie je žiadna náhoda. Absolútne nič. Život nemá zlý zmysel pre humor, to len my máme zlý zmysel pre zodpovednosť, pretože ak by sme za svoj život prebrali skutočnú zodpovednosť, už nikdy by sme okolnosti nášho života nehádzali na náhody, krutosť života, alebo na náš nešťastný osud.

To, aký film žijeme, to čo sa nám každý deň premieta pred očami, je len výsledok našich rozhodnutí, našich myšlienok a našich krokov. Nič sa nestalo a nestane “len tak”. Všetko má svoje následky. Úplne všetko. Neexistuje žiadna výnimka. Často si všimneme iba “výsledok” našich krokov. Iba to, čo sa stane v konečnom dôsledku. A potom to zhodíme na náhodu, alebo nešťastne okolnosti. Omyl! Ak veríme na zákon akcie a reakcie, prečo ho neaplikovať aj do našich životov? Prečo nebyť hlavnou postavou? Začnime si náš život tvoriť krok po kroku. Každý jeden malý krok na našej ceste.

Viete aká bude potom odmena? Budúcnosť nás už nebude nikdy strašiť. A na konci našich ciest, nebudeme nikdy zničení.