Krásne a škaredé telá

Predstavte si, že ste Boh a máte zodpovednosť za milióny živých tvorov. Tými tvormi sú bunky vo vašom tele. Mali by ste sa o ne teda príkladne starať.

My ľudia máme na výber, či im budeme dávať lásku a úctu, alebo sa k nim budeme správať nepekne. Je to presne ako s domácim miláčikom. Ak máte psa, ktorého milujete, staráte sa o neho príkladne a dávate mu svoju lásku. Bunky vo vašom tele pracujú v harmónii a sú Vám oddané.

Môžete mať so svojim telom dokonalý vzťah, pretože ono samo o sebe je dokonalé a príkladne sa stará o svoju polovicu vzťahu. Avšak druhú polovicu vzťahu tvorí Vaša myseľ, ktorá telo často zneužíva a zaobchádza s ním nepekne.
Ak sa dokážete správať rovnako krásne k svojmu telu ako napríklad ku svojmu psovi, alebo mačke, vaše telo to ocení. S radosťou Vašu lásku prijíme.
Bohužiaľ zrazu príde na rad myseľ a hovorí: ,,Mám príliš veľké stehná! Nepáči sa mi môj nos!,…”

Naše telo je dokonalé presne také, aké je.

To iba ľudia vymysleli teórie o tom, čo je krásne, čo je škaredé, čo je správne a čo nesprávne. Uverili sme týmto teóriám. Kvôli svojmu obrazu dokonalosti, ktorý máme v mysli chceme, aby naše telo nejako vyzeralo, alebo sa správalo istým spôsobom.

Je dôležité uvedomiť si, že ak dokážeme prijať svoje telo také, aké je, potom dokážeme prijímať aj ostatných takých, akí sú. Vzťah, ktorý máme k sebe odráža náš vzťah k ostatným. Nevytvárajte si domnienky, že Vás ľudia budú odsudzovať z rovnakých príčin, pre ktoré sa odmietate sami.

Krása je iba prebratý a naučený koncept ĽUDÍ.

Myslíte, že taký tučniak, alebo chameleón sú škaredí? Alebo dážď či sneh? Nie! Sú nádherní a dokonalí presne takí, akí sú!
Všetko na svete je krásne avšak niektoré veci označíme slovom škaredé, pretože nás spoločnosť prinútila veriť tomu, čo je ,,pekné” a čo nie.

Ak ste žena a myseľ Vám nahovára, že nie ste dostatočne krásna a potom máte pocit menejcennosti, uvedomte si, že je to iba jedna z jej dalších hier, pretože myseľ chce mať ,,moc”. Krásne ženy majú často moc nad mužmi a aj nad inými ženami, pretože iné ženy im závidia ich krásu a to je pre ego veľmi uspokojujúce.

Jediným rozdielom medzi krásou jednej a krásou druhej osoby je ľudský koncept.

Nie je to až vtipné? Len si predstavte zvieratá, ako medzi sebou súperia, kto je štíhlejší a kto má krajšiu tvár. Zvieratá to nemajú, pretože nemajú obmedzujúcu myseľ, ako ľudia.

Bránime sa starnutiu, pretože sme presvedčení, že starý už neznamená krásny. Bojíme sa, že v starobe sa naši partneri budú obzerať po mladších verziách. Starnutie je rovnako krásne ako narodenie a dospievanie. Prestaňme rozlišovať.

Budete iba tým, čomu uveríte, že ste.

Máte právo cítiť sa úžasne a krásne a tešiť sa z toho! Môžete mať úplnú úctu k svojmu telu a rešpektovať ho také, aké je. Láska prichádza z vášho vnútra, nie od iných ľudí. Krásu mimo Vás môžete vnímať iba keď cítite krásu, ktorá žije vo vašom vnútri.

Obdivujte svoje telo a dávajte mu úplnú pozornosť.

Meditujte, vychutnávajte si každé sústo jedla, a dávajte mu plnú pozornosť a vďačnosť napríklad pri sprchovaní. Toto je sebaláska. Už nikdy nebudete sami, pretože Vás bude napĺňať Vaša vlastná láska.