„Kto hľadá nájde.“ Alebo aj nie.

,,Kto hľadá nájde.” Alebo aj nie.

Chcela by som túto vetu rozobrať v súvislosti s tým, že ľudia si častokrát myslia, že potrebujú v živote hľadať určité ,,životné poslanie’‘, ideálneho partnera atď.

Aj vy ste si hovorili, alebo si hovoríte, že netušíte čo budete v živote robiť, že nemáte žiadne špeciálne nadanie ako ľudia okolo Vás, ktorí už odmalička vedeli, že chcú byť hasiči, policajti, alebo doktori? Ste z toho smutní, frustrovaní, alebo im niekde v kútiku duše závidíte? ,,Ja musím každé ráno vstávať do práce, ktorá ma vôbec nebaví. Najhoršie na tom je, že ani netuším, čo by ma bavilo a oni to vedeli už keď boli deti!”

couple

Vravíte si, že keby niečo také máte, dali by ste do toho všetko? Prečo veľmi veľa ľudí, ktorí majú zjavný talent, tento talent nevyužijú a nepretvoria ho na úžasný vysnívaný život? Možno je to strach a možno to jednoducho necítia tak, že by sa mali živiť touto svojou výnimočnosťou, takže si ju radšej nechajú ,,iba pre seba” ako hobby.

Veríte, že máte v živote nejaké poslanie ktoré musíte nájsť a objaviť ho v sebe?
Moja otázka znie: Prečo si to myslíte?
Chcete počuť tajomstvo?

Vašim životným poslaním je už to, že žijete tu na Zemi. Môžu to byť aj iné zjavné ,,maličkosti” ako napríklad zachrániť niekomu život, mať rodinu, prežiť nejakú tragédiu, chorobu, alebo nejakú šťastnú udalosť.

sun

To že pátrate po tom, čo je Vašou úlohou v živote, je normálne. Lenže je to iba ďalšia hra ega. Pretože jedine ego sa potrebuje stotožniť s nejakou formou. Hovorí nám, že musíme byť niekým, alebo niečím, že musíme nájsť to čo nás bude baviť, pretože inak nebudeme šťastní.

Problém je v tom, že my to ego počúvame a stotožňujeme sa s ním. Lenže my nie sme ego. Sme vedomie. Keď sa dokážeme oslobodiť od ega, keď budeme prítomní a nie ponorení v myšlienkach, iba v tedy môžeme ucíťiť svoju podstatu a to, kým naozaj sme. A práve toto je náš najdôležitejší vnútorný cieľ.

Vtedy nám začnú do života prichádzať situácie, ľudia a ponuky, ktoré budú pre nás tie správne.

Preto je najdôležitejšie uvedomiť si, že náš život má vonkajší a vnútorný zmysel. Ten vnútorný je prvoradý je to Bytie, Vedomie. Vonkajší sa týka činnosti.

stars

Ak chcete čokoľvek nájsť, prestaňte hľadať vo vonkajšom svete a v myšlienkach, ale začnite vo svojom vnútri. Jedine tak môžete skutočne nájsť to, čo potrebujete, pretože budete v súlade so svojim vnútorným cieľom a tým pádom s celým vesmírom.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here