Máme možnosť voľby? ÁNO aj NIE

Častokrát sa ,,rozhodujeme”, ale ani len netušíme že to nie sme my, kto sa rozhodol. Máme iba pocit, že sa rozhodujeme sami, bohužiaľ niekedy za nás rozhoduje myseľ a naše vzorce správania.

Ľudia sa zacyklia do istých kruhov mysle a tieto kruhy tvoria situácie vo vašom živote. Tieto situácie sa následne vo vašom živote viackrát, alebo často opakujú a väčšinou nie sú moc prijemné. Prejavuje sa to tak, že chcete z nejakej situácie, v ktorej sa necítite najlepšie odísť.


Môže to byť napríklad váš vzťah s parterom. Nie ste s ním/s ňou skutočne šťastná/ý, no aj tak sa k sebe znova a znova vraciate a nazývate to láskou. Alebo napríklad často prichádzate rôznymi spôsobmi o svoje peniaze… Možno si po prečítaní článku uvedomíte, že sa toto zacyklenie prejavuje v nejakej forme aj vo vašom živote.

Keď sa Vám konečne nachvílku podarí vykĺznuť z tohto začarovaného kruhu, máte chvíľkový pocit akejsi radosti, spokojnosti či výhry, avšak po týždni, mesiaci alebo po rokoch vás tento kruh znova vtiahne dovnútra a zrazu zažívate úplne tú istú situáciu, z ktorej ste sa chceli čo najskôr dostať preč. Je Vám to povedomé však?

Toto sa bežne deje v živote takmer každého človeka.

Zdá sa, že je to jeden nikdy nekončiaci kruh, v ktorom nie sme nikdy úplne šťastní a buď sa z neho niekoľkokrát pokúsime utiecť, čo sa nám vačšinou nepodarí, alebo sa jednoducho zmierime s takýmto životom a ani sa nepokúšame niečo zmeniť.

Čo nám chce život ukázať?

Že vždy máme na výber! Cieľom je UVEDOMIŤ SI, že sa nám neustále deje to isté alebo podobné. Keď si to uvedomíme a získame nadhľad, môžme z tohto kruhu vyjsť natrvalo.

To, čo zlyhalo mnohokrát predsa nemôže znova fungovať. Budeme zažívať znova to isté a ZNOVA to nebude fungovať a ZNOVA sa nám nebude niečo páčiť, až kým sa nespamätáme a neuvedomíme si, že pre nás má život prichystané niečo iné, nové a hlavne lepšie!

Život Vám dáva šance.

Buď sa ich chopte a nepustite, alebo sa zas nechajte vtiahnuť starým životom. Život vám dáva na výber. Vždy máte na výber. Jedinou podmienkou k vášmu nového životu a novým výnimočným príbehom je to, že budete mať veľmi silnú vôľu a odpútate sa od starých vzorcov, návykov a situácii.

Zo začiatku Vám možno dá námahu nenechať sa znova vtiahnuť silným prúdom zacyklenia, ale ak sa dokážete naozaj nadobro odtrhnúť, vaša odmena od života bude viac ako sladká. Ak to chcete dokázať, dokážte to a nenahovárajte si viac, že je to príliš ťažké, alebo sa to nedá. Ak sa to nedá, sami ste si zvolili dobrovoľne ostať zacyklený a bez životnej energie.

Odporúčam voliť vždy druhú možnosť. Prajem veľa lásky a odhodlania.