MATKY, už mám toho dosť!

Ak tento článok vyzerá tak, že sa hnevám, nie je to len zdanie. Veľmi sa hnevám, som smutná, ba až znechutená. Daniel mi povedal, že to mám dať zo seba von a kľudne to aj napísať. Tak som si povedala, prečo nie? Veď aj takéto emócie patria ku mne. Som človek, žena a hlavne matka a niektoré veci mi nie sú ľahostajné. Kedže mám tú možnosť inšpirovať množstvo ľudí, idem do toho! Svet treba ovplyvňovať k lepšiemu a ja cítim, že toto je to najlepšie.

K napísaniu tohto článku ma inšpiroval príspevok nejakej mamičky na Instagrame. Táto mamička je tehotná. Čoskoro sa jej narodí bábätko. Bola to fotka vysvietenej nastajlovanej detskej izbičky. Všetko pripravené pre bábätko. Dokonalé farby zladené doružova, krásna postieľka s vankúšikmi a baldachýnom, prebalovací pultí a kreslo na kojenie. Úžasný raj? Toto! Sa ľudia moji zlatí, považuje v dnešnej dobe za krásne, či rozkošné a ,,lajkuje sa to”.

Bábätká, ktoré prídu na tento svet očakávajú, že budú aj naďalej pri svojej maminke tak, ako to bolo 9 mesiacov, počas ich vývinu v brušku. 

Keď sa dieťa narodí a položí sa mame na bruško, má vrodenú schopnosť priplaziť sa k prsníku a samo sa prisať. Mamine mlieko je preň všetkým. Nie je to iba potrava. Je to jeho mama-Je to celý jeho svet. Jeho pocit istoty, lásky a bezpečia.

Naozaj si myslíte, že novorodeniatko bude vďačné za takú nádhernú izbu a za samotu, ktorú v nej bude prežívať ?

Veď sa trochu zamyslime preboha ! Bábätko chce spať pri mame a tráviť s ňou všetok čas! naozaj si myslíte, že by chcelo bývať ,,osamote?´´ Kam sme sa to ako ľudstvo dostali ?? Vie mi niekto povedať prečo to robíme ? Z akého dôvodu?

Sme (podotýkam) JEDINÝ druh, ktorý svojich potomkov ,,odkladá”. 
Viete si predstaviť, že by nejaký vtáčik odložil svoje mláďatá do iného hniezda? Alebo že by pes dal spať svoje šteniatka do vedľajšej izby? Alebo že by dal ktorýkoľvek cicavec svojmu malému namiesto prsníka nejaký umelý cumeľ, alebo fľašu ? Naozaj si myslíte, že keď nás príroda stvorila, rátala s tým, že budeme kŕmiť deti radšej nejakým sunarom? Prosím, vschopme sa! Všetko sa dá keď sa chce! Neverím na ,,slabé” mlieko, ani ne to, že sa bolesť na začiatku kojenia nedá vydržať. Sama som ju prekonala.

Toto, čo vyvádzame našim deťom nie je ani z ďaleka nič nevinné.

Aj keď niektoré deti môžu pôsobiť ,,kľudne” keď spia sami, vôbec to tak v skutočnosti nemusí byť. Všetky takéto separácie sa odrážajú v neskoršom živote dieťaťa a potom v jeho dospelosti. Všetky takéto neprirodzené veci majú svoje následky.

Ženy, apelujem na vás. PROSÍM, pred tým, ako si zvolíte akýkoľvek spôsob výchovy, pozisťujte si o tom viac.

Nerobte niečo len preto, že ,,sa to tak robí”, že ,,to tak robia všetci”, že,, je to normálne”. To, že sú nejaké veci bežné, vôbec neznamená, že sú aj správne.

-Prečítajte si, aké sú cumle nevhodné a ako škodia vášmu bábätku. Stojí to za to?

-Preštudujte si, aké neskutočné výhody má kojenie na požiadanie až do samoodstavenia bábätka.

-Prečítajte si, aké neskutočné svinstvá sú v očkovacích látkach predtým, ako dovolíte, aby to pichli do tela vášho bábätka.

-Zistite si, aký enormne negatívny vplyv má neprirodzý pôrod plný zásahov na dieťa. Čo sa udeje, keď Vám dieťa hneď nepoložia na telo, že premárnite kontakt koža na kožu, že hneď prestrihnúť pupočník- posvätné spojenie medzi dieťaťom a placentou, že dieťa okúpu a odnesú ho preč.

-Prečítajte si niečo o tom, ako porozumieť svojmu bábätku a pochopiť, kedy mu treba kakať či cikať, aby nemalo zbytočné bolesti bruška. Vyskúšajte bezplienkovú metódu.

-Prečítajte si výhody nosenia detí namiesto toho, aby sme ich opäť od seba separovali do kočíkov, či postieľok.

Nie. Deti nie sú pripravené na to byť samé! A nechcú byť samé. Odporúčam prečítať knižku ,,Koncept komtinua”, ktorá Vám ešte viac priblíži moje slová. 

Všetko začína vedomým tehotenstvom pokračuje prirodzeným pôrodom a ďalej následným okamžitým NEPRETRŽITÝM kontaktom s matkou a otcom.

Nechcem v niekom kto cíti, že sú tieto riadky pravdivé a nerobil to tak vzbudzovať nejaký pocit viny. Určite nie. Vyzývam ženy, ktoré to ešte len zažijú, alebo momentálne zažívajú. Ženy, pričiňme sa k tvorbe lepšieho a krajšieho sveta. Každá matka má túto moc. Začnime od seba.

 

,,Ak chceš zachrániť svet, choď domov a miluj svoju rodinu” 
-Matka Tereza

Ak s vami tieto slová rezonovali, prosím, zdieľajte tento článok. Buďte zmenou,buďte sebou!

Tieto a ďalsie témy vysvetľujem aj na našom Instagrame @thewaveofreality