Medicína inak

 

Mnoho ľudí na alternatívnu medicínu a liečiteľov nedá dopustiť, zatiaľ čo iní sa im obrovským oblúkom vyhýbajú. Túto problematiku má každý vyriešenú inak.

My osobne sme z tých, ktorí nedajú dopustiť na prírodné  produkty, a na ľudí, ktorí majú (ale naozaj, nie len akože 😀 ) určité  liečiteľské schopnosti.

Poviem vám konkrétne náš prípad a prípad našich blízkych.

Asi pred dvoma rokmi mi skratovala žehlička na vlasy pri hlave a nastal malinký výbuch. Od vtedy som mávala takmer každý deň silné bolesti hlavy, ktoré trvali vždy niekoľko hodín. S tým bol sprevádzaný aj pocit únavy a zhoršené videnie.

13133234_1102455526444513_1942622569771216914_n

Na vyšetreniach u lekárov som moc nepochodila, pretože všetko, čo mi vyšetrovali, bolo v poriadku (štítna žľaza, oči, uši, EEG a neurologické vyšetrenie). Nechcela som užívať lieky na bolesť hlavy, lebo tým by som si ešte viac škodila, takže som sa snažila nesústrediť sa na bolesť, keď prišla a naučila som sa s tým žiť, aj keď to stále bolo veľmi nepríjemne.

Neskôr sme s Danielom dostali kontakt od jeho ocina (jeho prípad opíšem nižšie) na veľmi zlatú pani liečiteľku, ktorá pracuje hlavne s kyvadlom a energiami. Naordinovala liečbu, ktorá zahŕňala prírodné fínske vitamíny, tiež reflexnú masáž daných bodov na tele a iné.

 Verte, či nie, asi po mesiaci liečenia som si na bolesť ani nespomenula. Občas hlava zabolela, ale absolútne to nebolo také intenzívne a trvalo to maximálne 10 minút. Teraz už nemávam žiadne bolesti.

Danielov ocino mal problém s platničkami a chrbticou. Z toho mu tŕpla celá ruka. Lekári to chceli automaticky operovať s tým, že by bol práce neschopný minimálne niekoľko mesiacov.

photo-1417533366444-43834ad6b3bb

V tom čase dostal kontakt na spomínanú pani liečiteľku. Po skončení jeho naordinovanej liečby tŕpnutie prestalo a žiadna operácia už nie je potrebná.

Daniel dostal sekundárnu epilepsiu po autonehode a úraze hlavy. Neurologička mu naordinovala silné lieky, po ktorých bol prvý týždeň ako zdrogovaný a ktoré mal užívať minimálne dva roky, aby sa predišlo záchvatom a potom by sa rozhodlo o ďalšej liečbe. S tým bol spojený úplný zákaz pitia alkoholu, takisto minimálne na dva roky.

Keď začal so svojou alternatívnou liečbou, po pár týždňoch a cítil menej unavený a celkovo v lepšej kondícii. Po pár mesiacoch začal postupne vysádzať tie silné lieky, až mu pani liečiteľka povedala, že ich môže vysadiť úplne. Trošku sa toho obával, ale dôveroval jej. Momentálne už neberie žiadne lieky a nemá žiadne ťažkosti!

Neskôr využili služby tejto pani asi všetci členovia našej rodiny a je to taká ,,naša“ rodinná doktorka, od ktorej si vždy pýtame rady, keď s nami nie je niečo v poriadku 🙂

Toľko od nás k liečiteľom. Samozrejme veľmi odporúčame.

Čo sa týka drobných zdravotných problémov (napr. kožné problémy, bolesť hrdla, bolesť brucha,…) po liekoch z lekární siahame až v poslednom rade. Vždy si najprv vyhľadáme na internete, ako sa dá problém odstrániť prirodzenejším spôsobom.

Samozrejme, veľmi podstatná vec je, že ak je to možné, treba nájsť na príčinu danej choroby, uvedomiť si ju, snažiť sa ju odstrániť a až potom liečiť následok. Pretože vaše telo vám chorobou dáva najavo, že je s niečím nespokojné! Či už sú to vonkajšie vplyvy ( bolí ma  hrdlo, lebo som bol von v krátkom tričku , keď bolo -13 °C) alebo vnútorné vplyvy (bolí ma žalúdok, lebo mám negatívne myšlienky a som v strese).

Každopádne, podľa môjho názoru, sa všetky príčiny chorôb dajú liečiť inak, ako pomocou klasickej medicíny a liekov, ktoré vám viac škodia, ako vás liečia (aj keď sa to možno ťažko pripúšťa ).

Ale rozhodnutie je vždy na vás.

Ktorý typ medicíny preferujete vy? 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.