Môžete si vybrať?

 

To ako sa chcete cítiť, akú máte náladu a ako pôsobíte na druhých ľudí si vždy a za každých okolností môžete vybrať vy sami.

Priznám sa, nedávno som sa dostal do nevedomosti a pomaly som prepadal svojej mysli, ktorá začala všetko okolo mňa negatívne komentovať, až sa to prejavilo aj na mojich pocitoch. Prišlo to do bodu, kedy som sa zasmial nad mojou mysľou a okamžite som si uvedomil, kto je pán reality. Hneď som si zvolil kľud a myšlienky, ktoré tvrdili prečo ten kľud mať nemôžem, som jednoducho prestal počúvať a považovať za svoje.

Možno kľud mať nechcete

Veľa ľudí a možno aj vy sami tvrdíte a presviedčate samých seba, že jediné čo v živote chcete mať, je kľud a žiadne nervy. Ste si plne vedomý, že vy ste duchovná osoba a tak to proste je. Až príde chvíľa, keď Vám zazvoní telefón a vyhodia vás z práce, niekto Vám poškriabe auto, príde pokuta za omeškanie, opustí vás partner. A čo sa stalo s tým kľudom a duchovnou osobou? Zrazu sa kľud premení na úplný opak! Myslíte si, že nemôžete byť kľudný aj v takýchto situáciách?

Neberte všetko tak vážne

Pamätáte si na nejaký problém, alebo na niečo z čoho ste mali strach, keď ste boli malé deti? Skúste porozmýšľať a uvedomte si, že už je to dávno za vami a už to na vás nemá vôbec žiadny vplyv. Čo z toho vyplýva? Že všetko raz pominie. Každá vec, každá situácia má svoj koniec. Takzvaný dátum spotreby. Tak prečo tomu všetkému dávame taký vážny význam, keď sú to všetko len pominuteľné veci? Pamätajte si, že všetko raz skončí. Jedine Váš kľud, ktorým ste, je večný.

Konce nie sú zlé!

To len vaša myseľ ich vníma ako nejakú malú smrť, pretože je to zánik niečoho. Už len keď Vám niekto povie zbohom, môže to pre vás byť nepríjemne, pretože fakt, že sa už nikdy neuvidíte s danou osobou vo vás vyvoláva isté nepríjemné pocity. Ako keby vo vás niečo umieralo. Možno si to neuvedomujete ale niekde vo vnútri vás ten strach je. Brániť sa koncom a doslova sa ich báť je veľmi ťažké bremeno, ktoré si na seba dobrovoľne dávame. Začnite vnímať konce ako nevyhnutnú súčasť života a začnite ich vo svojom živote vítať. Sami uvidíte, aká zmena nastane.

Pamätajte,

rozhodnutie, ako sa chcete cítiť a či prijmete to, čo sa okolo vás deje s láskou je len na vás. Je jedno, akú podobu na seba berie daný okamih. To len vaša myseľ ho označuje ako dobrý alebo zlý. Nič nie je náhoda, naozaj vôbec nič! Je úplne zbytočne bojovať s tým čo je, pretože tým bojujete so životom samotným. Naučte sa všetko akceptovať a pamätajte, že sa budete musieť rozhodovať znova a znova, že chcete mať v sebe kľud, až kým nepochopíte, že ten kľud ste vy.