Naučte sa umeniu šťastia!

 

Predstavte si človeka, ktorý zablúdil v púšti. Rozhodol sa že, pôjde na západ a tam určite nájde svoju záchranu. Ako tak kráčal, horúce slnko mu spaľovalo kožu na tele a voda, ktorú mal so sebou sa začala nebezpečne míňať.

Po niekoľkých hodinách sa človek dostal na dno svojich síl a jediné čo potreboval, bolo osvieženie. Toto osvieženie by mu dalo silu kráčať ďalej a nájsť svoje vykúpenie. Ku večeru, keď už sa len z posledných síl plazil, narazil na jeden veľký stan kde blikalo svetlo z ohňa. Keď sa doplazil ku nemu, vyšla z neho žena a skríkla : „Preboha, ty musíš byť smädný a zničený!“ A dala mu otázku ako by mu mohla pomôcť. Po dlhšej úvahe muž povedal: „Ľadový čaj a napusti mi vaňu to mi zachráni život!“ Na to žena odpovedala: „To bohužiaľ nemám.“

Čo sa stalo s mužom? Prežil? Zomrel? Prečo chcel preboha ľadový čaj a vaňu? Keď mu stačila obyčajná voda?

A prečo my ľudia na otázku, či chceme byť šťastní odpovedáme: „Áno ale…“ Prečo naše šťastie, naše prežitie musí byť podmienené nejakou okolnosťou? „Áno, chcem byť šťastný ale nemôže ma môj partner opustiť, nesmiem prísť o zamestnanie a každý ma musí milovať!“ Inak šťastný nebudete?

Od čoho závisí vaše šťastie?

Naozaj je to ťažké pochopiť? Je to jednoduché rozhodnutie. Chcem alebo nechcem! Neexistuje žiadne „ale“! Ja viem, že sa dejú veci, s ktorými nemusíme súhlasiť. Veci ktoré nás vedia nahnevať alebo položiť na kolená. Napríklad keď vás opustí partner alebo zomrie niekto blízky. Tieto veci sa proste ,,dejú,,!

Na túto planétu sme prišli len na krátky čas. Narodili sme sa a za relatívne krátky čas aj umrieme.  Tak prečo si tento krátky čas premeniť na utrpenie? Prečo sa chováme tak, ako by sme boli nesmrteľní? Že na šťastie a radosť v živote je stále kopa času? Kedy keď nie teraz?

Dokážete zmeniť niečo, čo nebudete mať nikdy pod kontrolou?

Nedokážete. Nedokážete meniť počasie tak isto nedokážete zmeniť inú osobu. Musíte si zvyknúť na to, že život proste plynie a nezaujíma ho, že vy s niečím nesúhlasíte alebo sa Vám niečo nepáči. Jediné čo môžete naozaj ovládať, je vaše šťastie. Váš vnútorný pokoj. Vaše srdce. A to len tým, že sa sami úprimne rozhodnete, že budete šťastný človek.

Nemôžete byť premenlivý ako počasie,

keď ste sa rozhodli byť len šťastný a životné situácie zvládať s ľahkosťou. Nemôžete si dovoliť, aby sa diaľ presný opak. Aká by to bola potom dohoda? Sami ste uzavreli so sebou sľub, že šťastný budete. Aj keď sa stane niečo s čím nebudete súhlasiť. Samozrejme môžete cítiť smútok alebo hnev, je to predsa ľudské. Pamätajte však, vo svojej podstate, v skutočnom „ja“ môžete cítiť mier a pokoj. To Vám zaistí, že sa so smútkom a hnevom nikdy nestotožníte.

Návod je jednoduchý.

Ak sa rozhodnete, že už chcete byť len a len šťastný tak môžete. Buďte si istý, život Vám dá do cesty prekážky. Je to len preto, aby ste potvrdili, že to s tým šťastím myslíte naozaj vážne. Neexistuje tu žiadna podmienka. Váš vnútorný pokoj je váš vnútorný svet a ten je pre vás najdôležitejší. Nedávajte mu podmienky so sveta vonkajšieho. Pretože vonkajší svet, nemôžete ovládať!