Nebuďte svojim nepriateľom!

 

Možno sa čudujete, ako je to možné. Však ja chcem pre seba to najlepšie! Celý život o sebe rozmýšľame, myslíme, súdime , hodnotíme, ale podľa koho pravidiel a hodnôt? Určili sme si ich sami alebo prebrali od spoločnosti? Kto im dal právo určiť, čo je dobré, čo je zlé a čo je pekné, alebo škaredé? Ako ste si odpovedali? Boli ste to vy! Vy ste boli tí, čo s takýmto posudzovaním ľudí a seba samých súhlasili.

photo-1432873837230-ba73612038b5 (1)

Viete si predstaviť kvet? Určite áno. Viete si predstaviť pekný, alebo škaredý kvet? Áno viete. A myslíte si, že každý človek si predstaví presne také isté kvety ako vy? Určite nie.  Avšak vo svojej podstate je to stále iba kvet. Posudzovaním kvetu, či je pekný alebo škaredý, si o ňom vytvárame len skreslené domnienky, ktorým slepo veríme, pretože jediná pravda o kvete je taká, že je to iba kvet a to je celé!

Čo robia všetky média, časopisy, módne katalógy?

Veselo posudzujú každého človeka a určujú, čo je pekné a čo nie, čo sa teraz nosí a nedajbože si oblečiete niečo iné! A my? My im iba prikivujeme a súhlasíme so všetkým, čo vypustia medzi ľudí. Veríme skreslenému pohľadu niekoho, komu sa možno aj tá najkrajšia ruža, ktorú si vieme predstaviť nepáči.

Kto z vás si povedal: „Mal by som schudnúť ! Ja som škaredý/-á“. A myšlienky typu: ,,Ja to nedokážem, na to nemám“ a podobné nezmysly. Viete vôbec, čo sú také myšlienky schopné urobiť? Myšlienky sú energia, ako každá iná, len s tým rozdielom, že ich nemôžme vidieť. To je celé. Čo viac chcete o nich vedieť? Dokonca aj vedci môžu potvrdiť hmotnosť myšlienky!

Prestaňte o sebe zmýšľať negatívne

13095796_1103245583032174_1241025256327825187_n

Sami sebe ubližujete viac, ako hocikto iný! Vy ste dokonalé bytosti! Či máte 50, alebo 100 kilo. Či máte veľké uši, alebo veľký nos. Jediná pravda o vás je, že ste dokonalí!.

Prestaňte venovať svoju pozornosť tam, kde ju netreba. Prestaňte preberať cudzie názory, cudzie hodnoty a nejaké nezmyselné posudzovanie. Všetko je to len o vás. Keď sa vy cítite dobre sami so sebou, je to výhra a nepotrebujete nikoho názor! Ak sa cítite zle a chcete niečo zmeniť, zmeňte to! Ale len vtedy, ak je to vaše vlastné presvedčenie!

Myslíte o sebe pozitívne a pamätajte, že čomu venujete pozornosť, to aj dostanete! Keď si hovoríte, že to nezvládnete, že na to nemáte, tak to tak aj bude!

Zmeňte myslenie a zmeníte svoj svet.

Myslíte si, že súdite veľa, alebo nie?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here