Nebuďte zaseknutí!

 

Myslím si, že tento článok sa bude týkať hlavne žien, pretože ho píšem z pohľadu ženy, ale možno sa v ňom nájdu aj niektorí muži (to už musíte posúdiť vy) 🙂

K napísaniu tohto článku ma inšpirovala jedna známa, ktorá má už pár rokov vzťah, onedlho sa bude vydávať avšak povedala, že ju trápia ,,staré lásky”. Vraj je šťastná, ale často myslí na minulosť, na to, čo bolo a trápi sa.

Vtedy mi napadlo, že určite je na svete ďalších 1000000 ľudí, ktorí majú v sebe takýto ,,problém” a povedala som si, že na to skúsim vyjadriť svoj názor, možno pomôcť a možno poradiť, pretože si myslím, že k tomu mám tiež čo povedať.

Podľa mňa osobne, človek ktorý povie, že je šťastný a pritom sa zaoberá minulosťou, spomína , alebo si sem-tam posmúti, šťastný nie je! Minimálne nie je so sebou vyrovnaný.

Predpokladám, že na vzťah, na ktorý spomínate, máte veľmi veľa negatívnych spomienok. Hovorím pravdu? Pretože ak by nie, určite by tento vzťah pretrvával aj naďalej. 

Pre mňa, je už len toto prvá vec, kvôli ktorej by som absolútne neplýtvala svojou drahocennou energiou tam, kde ju už dávno netreba.

Chcem však povedať jednu najpodstatnejšiu vec, ktorú ale vy všetci VIETE, no možno si hovoríte, že sa to nedá, alebo že to nedokážete, že je to silnejšie ako vy.

Je to tá jediná, tá najťažšia a najjednoduchšia vec zároveň a to, že iba VY si môžete povedať ,,DOSŤ” a stopnúť svoje trápenie a myšlienky na tú danú osobu! Vy to viete! Viem, že to viete! Prečo to potom konečne neurobíte?
Logicky mi z toho vyplýva, že jednoducho niekde vo vnútri seba to nechcete! Nechcete to zastaviť.

divorce-908743_960_720
S nostalgiou spomínate na to pekné, pritom toho zas až toľko nebolo! Či? Môže sa Vám teraz zdať že áno, ale to iba pre to, že nepoznáte niečo lepšie.

Mali by ste sa opýtať samej/samého seba, PREČO to tak je.

Ak neviete, skúsim Vám poradiť.

Myslím si, že by to mohlo byť tým, že Vám momentálne niečo chýba. Niečo, čo by vyplnilo tú medzeru, ten čas, kedy blúdite v čase.
Položte sami sebe otázku. Čo je to? Čo Vám chýba? Čo Vám chýba v terajšom vzťahu, alebo ak vzťah nemáte, čím rozumnejším sa dokážete zaoberať, keď tie myšlienky zas prídu?

divorce-separation-marriage-breakup-split-39483

Bola som na tom takisto.

 Nevedela som to zastaviť ani po dlhej dobe. Bolo to pre mňa naozaj ťažké, trápilo ma to, ubíjalo a myslela som si, že to nezvládnem.
A hádajte čo? Zvládla som a to ešte s takou nádhernou odmenou, že som spoznala lásku svojho života. Verte, že je pravda, že kde sa jedny dvere zatvoria, tam sa otvoria druhé! A nie hocijaké! Lepšie, krajšie, jednoduché, kľudné a titánové .

Hlavne si musíte byť ale istí, že ste tie prvé zatvorili, zamkli zahodili, spálili, zakopali, čokoľvek. Ja odporúčam spáliť 🙂

Nechcem Vám tu dávať žiadne návody, pretože jediný návod ste iba VY!
Keď si naozaj úprimne poviete, že to konečne prestane, tak to prestane.

Poradila by som Vám jediné. Hneď, ako tie myšlienky prídu, nezaoberajte sa nimi! Dávajte si do hlavy niečo iné! Prítomné! To čo bolo už neexistuje. Ste iba tu a teraz. Alebo si začnite čítať knižku, pozerať videá, čokoľvek. Hlavne sa tým prestaňte zaoberať.

Preboha ľudia! Pozrite sa na seba! Ste takí krásni a takí silní!! Prečo si toto robíte? Prečo sa tým nechávate ovládať? Ubližujete iba sami sebe a sami sebe dokážete aj pomôcť!
Neplýtvajte šťastím na niekoho, kto si ho už nezaslúži.

heartsickness-lover-s-grief-lovesickness-coupe-50592

Nevracajte sa k niekomu iba pre to, že je to silný zvyk! Ako ste si zvykli, tak si aj odvyknete! Verte mi! Ak by to bola skutočná láska, ako to nazývate, boli by ste spolu doteraz a bez hádok. Možno to znie neuveriteľne, ale je to tak.

Úprimne Vám držím palce a verím, že to dokážete.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.