Nemal by si byť vegánom, ak..

Na internete môžeme vidieť mnoho diskusií, ba až hádok na túto tému. Veľa ľudí tvrdí, že nemôže byť vegánom. Takže priateľ môj, podľa mňa by si nemal prejsť na vegánsky životný štýl v týchto prípadoch:

  1. Ak chceš byť naďalej manipulovaný obrovskými mäsovými a mliečnymi korporáciami, ktoré vedia dokonale zariadiť, aby si videl, iba to, čo máš vidieť. A to: Konečný výrobok.

Mmm vyprážaný syr s majonézou, volské oko so slaninkou, alebo nejaké parádne mäsko…. Zbiehajú sa ti slinky? Presne o toto na tomto svete ide. Manipulácia ľudského vedomia a zakrývanie pravdy. Pravdou je samozrejme celý krutý proces, ktorý predchádza vzhľadu a chuti konečného výrobku.

  1. Ak sa chceš naďalej riadiť svojim egom, ktoré ti hovorí rôzne veci.

,,Zbláznil si sa? Veď umrieš na podvýživu, ak sa staneš vegánom! Nebudeš mať dostatok živín a nebudeš mať čo jesť! Chcel celé dni iba prežúvať ovocie a zeleninu? Čo si o tebe pomyslia ľudia, veď predsa všetci si robia z vegánov srandu! Nedokážeš sa vzdať tej chuti! Je predsa normálne jesť mäso! Ľudia lovili už v praveku a sme na vrchole potravinového reťazca!…´´ (Ak chceš prestať počúvať svoju myseľ a stotožňovať sa s jej zaužívanými vzorcami správania, odporúčam ti prečítať si tento článok: https://waveofreality.com/sk/make-life-easier-mind/)

  1. Ak si myslíš, že zvieratá ako krava, prasa, či sliepky, necítia bolesť a nemajú pocity rovnako ako ty, alebo že im nie je nijako ubližované iba pre tvoje 10 minútové potešenie na tanieri.

  1. Ak si myslíš, že vajcia sú niečo iné, ako menštruačný výlučok sliepky, že kravy nie sú znásilňované kovovými tyčami, aby po pôrode mohli dávať mlieko ľuďom, pričom im ich mláďatká samozrejme odoberú a krava dáva mlieko sama od seba a má ho prebytok, preto ho pijeme my ľudia.
  1. Ak by ti nevadilo piť materské mlieko iného živočícha napríklad prasaťa, žirafy, alebo nejakej cudzej ženy a ak si myslíš, že je to zdravé a je tam veľa vápniku.
  1. Ak máš pocit, že tvoje mäso je niečo iné, ako mŕtvola živého tvora. A ak by si nemal problém zjesť napríklad psa, mačku, alebo koňa.. (Čo je mimochodom v iných kultúrach úplne bežné.)

  1. Ak si myslíš, že utrpenie, stres a strach týchto zvierat sa nepreniesli do výrobku, ktorý máš na tanieri.
  1. Ak si myslíš, že si mäsožravec od prírody. Takže si asi chodíš každý druhý deň vlastnými rukami uloviť nejaké to zvieratko, ktoré svojimi ostrými špicákmi roztrháš a tvoj žalúdok ho bez problémov spracuje. http://veganstvo.org/veganstvo/clovek-nic-zivocisne-nepotrebuje/
  1. Ak vždy dokážeš odignorovať pravdu, ktorú aj tak hlboko vo vnútri cítiš.pig

10.   Ak si vždy nájdeš nejakú adekvátnu výhovorku na to, prečo podporovať násilie a vraždenie zvierat, iba kvôli svojmu zvyku, lenivosti a chuti.


Podporme šírenie vegánstva aj kúpou trička alebo tašky