Nič skutočné nemôže byť ohrozené

Táto veta mi istým spôsobom zmenila život. Je to jeden z mojich najobľúbenejších citátov práve preto, že je neuveriteľne jednoduchý a pritom taký ukľudňujúci!

Chcela by som sa s vami podeliť o to, ako túto vetu vnímam a ako mi ovplyvňuje život. Hovorím si ju vtedy, keď moja myseľ začne vyvádzať a zabúdam na to, kým skutočne som. Vždy, keď mi ego začne hovoriť, že by som o niekoho alebo niečo mohla ,,prísť”, upokojím sa a poviem si:,,Nič skutočné nemôže byť ohrozené.”

Čo je podľa mňa SKUTOČNÉ?

Je to to, čo sa dá opísať slovami len veľmi ťažko, alebo dokonca vôbec. Našou obmedzenou rečou by to znelo asi takto: ,,Skutočné” je iba číre vedomie, ktorým som. Som nekonečná láska. V tomto živote som dostala podobu človeka a tak mám možnosť túto lásku odovzdávať ľudom a takisto ju od ľudí prijímať.
V partnerskom vzťahu to pre mňa znamená, že vždy keď začnem mať čo i len najmenšiu pochybnosť, poviem si, že ak je to ,,Skutočné”, ak je to tá skutočná láska, ktorú mám od muža prijímať, v žiadnom prípade nemôže byť nikým a ničím ohrozená. Dôverujem prúdu vesmíru a viem, že ak by to ,,Skutočné” nebolo, pravda by vyplávala na povrch a všetko by som si uvedomila.
Pre mňa je skutočná láska taká, ktorá nemá protiklady a ktorá si nekladie otázky. ,,Myslíš si, že spolu budeme do konca života? Ľúbiš ma? Čo všetko si schopný/á urobiť pre náš vzťah? Som pre teba ešte dosť dobrý/á a atraktívny/?…” Nie. Takéto otázky nie sú potrebné, pokiaľ váš vzťah vychádza z čírej radosti z bytia. Z vašej skutočnej podstaty. Z lásky. Pretože obaja partneri sa správajú tak, ako chcú, aby sa ten druhý správal k nim.

Máte pocit, že ak to robí iba jeden z nich, že je to ,,Skutočné”?

Myslíte, že keď je vo vzťahoch prítomné ego, ktoré ľudí nevedomky riadi rôznymi spôsobmi, že sú tieto vzťahy ,,Skutočné?” Máte pocit, že zvyk a závislosť na inom človeku je TO ,,Skutočné” a správne? A čo taká žiarlivosť, nedôvera, alebo strach s osamelosti? Myslím si, že ak ty to bolo ,,skutočné”, nepociťovali by sme všetky tie nepríjemne pocity. Alebo sa mýlim?

Ak by jedna z týchto emócii mala u vás pretrvávať donekonečna, ktorú by ste si vybrali? Strach, alebo lásku?

Asi by sme si strach nevybrali a práve preto pre mňa nie je skutočný. Skutočné je to, s čo by som si zvolila, ak by to malo pretrvávať navždy. Skutočné je to, čo vo svojej hĺbke cítite ako skutočné a nepotrebujete na to nijaké slová a dôkazy.

Toto u mňa platí pre všetky vzťahy a priateľstvá.

Ak ma niekto opustí, alebo so mnou nechce tráviť čas, prestanem to považovať za ,,Skutočné”, pretože život to tak už viac nechce. Ja som život, preto nebudem s ničím bojovať. Prijímam a dôverujem prúdu, ktorý ide vždy tým skutočným smerom.