„Nie je to také ľahké, ako si predstavuješ!“

 

Povedal vám už niekto túto vetu? Ak nie, myslím, že ste jeden z mála.
Väčšina ľudí, bohužiaľ túto vetu počúva často a to hlavne od svojich rodičov.

Ja som to mala presne tak isto. Vždy, keď som chcela  niečo urobiť, predstavila som si to, predstavila som si celý proces, ako to urobím a áno, vždy mi to prišlo jednoduché! Lenže rodičia na to mali často iný názor.

Vždy keď mi  povedali: ,,Ty si to veľmi ľahko predstavuješ!“  Odpovedala som s istotou: ,,Áno predstavujem!“ Pretože som tomu verila a nevytvárala som si žiadne zbytočné problémy  v hlave a nikdy som si nepredstavovala, že to nevyjde, ale naopak, aké to bude jednoduché!

Lenže ľudia si často ako prvý predstavia ten horší scenár, ako by to mohlo dopadnúť? Ale PREČO??!

Musíte pochopiť, že vaša myseľ je veľmi silný nástroj a musíte ho používať správne! Pretože tak, ako si to vy predstavíte, tak to skutočne aj bude! To znamená:

 JEDNODUCHO=JEDNODUCHO,

VEĽMI ZLOŽITÉ, NEREÁLNE=VEĽMI ZLOŽITÉ, NEREÁLNE.

A to vám tu nehovorím nejaké načítané stránky z motivačných blogov. Sú to moje vlastné skúsenosti.

own journey

Viete… ľudia, ktorí vám hovoria takéto veci (rodičia, učitelia, alebo neviem kto ešte), ich hovoria iba preto, že im to naozaj príde zložité! Každá myseľ je iná, každá si žije svoj VLASTNÝ film. Oni vám možno ani nechcú zle, možno vás ani nechcú odradiť, ale automatická reakcia ich mysle je, že vám povedia, že to bude ťažké!

Ale čo to znamená pre vás? Vôbec NIČ.

Ich názory nemajú absolútne nič spoločné s tými vašimi! Každý má svoj vlastný život a ten, kto ho chce mať ťažký ho ťažký mať bude, pretože si to tak prestavuje! Ak ho vy chcete mať ľahký, nech sa páči! Musíte sa absolútne odosobniť od názorov ľudí okolo vás a prijať zodpovednosť za svoje činy!

Pokiaľ ste plne stotožnení a vyrovnaní s tým, čo idete urobiť, ste o tom presvedčení  a veríte, že je to správne, je to IBA vaša zodpovednosť a nikoho iného! Nenechávajte sa zbytočne odrádzať vetami takéhoto typu! Ak to nevyjde, v poriadku, ešte to neznamená, že to nevyjde nabudúce! Podstatné je, že ste sa nenechali odradiť!

Hlavne si uvedomte, že vy NEPOTREBUJETE NIKOMU NIČ DOKAZOVAŤ.

Poviete si: ,,A teraz vám ukážem, ako to zvládnem, aké je to jednoduché! To budete čumieť!“

don't worry

Nie. Slová neznamenajú nič. Ak chcete, utvrďte iba sami seba, že je to naozaj tak, ako si to predstavujete!

Povedia to za vás vaše SKUTKY! Nevyšlo to prvý krát? Nevadí. Vyšlo to druhý, tretí, štvrtý krát. A vtedy ste na seba hrdí, lebo ste zistili, že život nie je o tom, nechať sa odradiť názormi druhých, ale ísť si za tým, čo v skutočne chceme!

Takže týmto by som chcela apelovať aj na ľudí, ktorí takéto odraďujúce vety vypúšťajú z úst, nech si ich nechajú pre seba, pretože si ani neuvedomujú, že týmto STOPUJÚ  ľudí, ktorým to hovoria a veľa z nich to naozaj aj odradí, zľaknú sa, alebo ich to zraní!

Prosím, dovoľte im byť zodpovední za svoje činy a PODPORTE ich, pretože v tej chvíli to najviac potrebujú a očakávajú to od vás!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.