E-Book
Úvod O nás

O nás

Na začiatok by sme sa vám chceli predstaviť, povedať kto sme, ako sme sa spoznali, kvôli čomu sme založili blog a aké príspevky tu nájdete.

 

Takže sme manželský pár zo stredného Slovenska, moje meno je Vanes manžel je Daniel a naše cesty sa spojili zaujímavým spôsobom.

Daniel ma oslovil cez Facebook a chvíľku na to sme sa už stretli v škole, na ktorú sme obaja chodili.

Začali sme sa rozprávať a obaja sme sa s tým druhým cítili veľmi dobre, jednoducho by sme spolu dokázali byť stále. A tak sme sa začali stretávať v škole cez prestávku každý deň. Bolo to 20 minút, no nikdy nám to nestačilo. Boli sme len  kamaráti a nezamýšľali sme sa nad tým, že by sme boli niečo viac, pretože ja som ešte vtedy mala iný vzťah, ktorý by som ukončila hneď a neváhala by som, keby som vedela, aké je to s Danielom a ako má skutočne vzťah vyzerať.

Odsťahovala som sa od rodičov, v deň mojej osemnástky, pretože sme sa nezhodovali vo veľa názoroch na život (teraz už vychádzame výborne, pretože si uvedomili, čo sme mali :), nebolo to nič hrozné, len som už jednoducho potrebovala ísť svojou vlastnou cestou. Bolo to pre mňa síce náročnejšie obdobie, keďže som musela zvládať prácu aj strednú školu ale bola som spokojná, pretože som sa starala sama o seba a mala som kľud.

 

Čas plynul, s Danielom sme boli stále v kontakte, či už osobne v škole, na nete alebo na telefóne (boli to naozaj dlhé rozhovory 😀 )

Zrazu prišiel čas, kedy sa mi Daniel dlho neozýval a ja som nevedela, čo sa deje. Napísal status na FB, že mal vážnu autonehodu, pri ktorej skoro zomrel. Bolo to v novembri 2014.

Veľa ľudí mu písalo komentáre, no on to neriešil, pretože si nikoho nepamätal. Na začiatku si pamätal v podstate iba najbližšiu rodinu. Komentár som napísala aj ja a on mi napísal správu, že nevie kto som, ale že za ním mám prísť do nemocnice. Hneď som išla za ním. Síce si ma nepamätal, ale mal zo mňa dobrý pocit. Samozrejme, som sa bála, že si na mňa a na to, ako sme si rozumeli nespomenie, ale verila som, že áno. Stále to však neprichádzalo, až mi jedného dňa napísal, že on nepotrebuje kamarátku ( pretože si na mňa stále nepamätal  ). Vtedy mi to bolo hrozne ľúto, nechcela som o neho prísť, no musela som sa s tým zmieriť, pretože mi nič iné neostávalo.

Od vtedy sme prestali byť na nejakú dobu v kontakte až do dňa, kedy mi napísal, že si na mňa spomenul. Bola som neskutočne šťastná, lebo som verila, že ten deň príde.

A tak sa Daniel zotavoval a ja som čakala na deň, kedy sa konečne zas stretneme. Prišlo to na začiatku mája, ( ja som už bola našťastie sama ) keď sme šli spolu na párty. Vtedy mi povedal tú vetu, ktorej som sa trosku zľakla a to, že si so mnou vie predstaviť  vzťah ( predtým žiadny nechcel ).  Absolútne sme nad tým nerozmýšlali, no stalo sa čo sa malo, odvtedy sme spolu a nevieme si predstaviť, že by to bolo inak.

Asi po mesiaci sme spolu začali bývať, išlo to úplne prirodzene a ničoho sme sa nebáli. Spokojne sme si žili  a v marci 2016 sme odišli do Anglicka.

Je toho samozrejme omnoho viac, ale to je už na dlhšie rozprávanie 🙂
Tento blog sme založili hlavne preto, že chceme využiť naše schopnosti a náš (možno iný) pohľad na svet a tým inšpirovať a pomôcť ľuďom pozerať sa na veci jednoduchšie.
 Svoje myšlienky nebudeme zameriavať na jednu konkrétnu oblasť, práve naopak, budeme sa snažiť
písať na rôzne témy týkajúce sa duchovného rastu.
V marci minulého roku sme sa plní skúsenosí a zážitkov vrátili späť na Slovensko, aby sme k Vám boli bližšie…