ODPOVEDZ MI NA 10 VECÍ O VEGÁNSTVE

Väčšinou od článku ľudia očakávajú, že sa dozvedia niečo nové. V tomto článku to bude naopak. Budem sa pýtaj ja, a budem dúfať, že od vás dostanem odpovede v podobe vašich názorov.

Vaše ÚPRIMNÉ a nezaujaté zamyslenie sa nad problematikou rastlinnej stravy a ľudskej ignorancie. Odpovedajte prosím čo najviac srdcom po zhliadnutí niektorého z týchto videí:

Svoje názory píšte do komentárov.

1. PREČO SÚ PODĽA MNOHÝCH ĽUDÍ VEGÁNI DIVNÍ?

2. PREČO ĽUDIA STÁLE JEDIA MŔTVOLY INÝCH ŽIVOČÍCHOV A NEVERIA, ŽE VŠETKY ŽIVINY A CHUŤ IM PONÚKNU AJ RASTLINY?

3. PREČO ČLOVEK, KTORÝ JE VŠEŽRAVEC MÁ ČASTOKRÁT POTREBU VYJADROVAŤ SA K ČLÁNKOM, KTORÉ SÚ VEGÁNSKE a jednoducho ich neprihliada?

4. Čo myslíte, PREČO MAJÚ MOJE ČLÁNKY O VEGÁNSTVE NAJVÄČŠIU ČÍTANOSŤ ZO VŠETKÝCH ČLÁNKOV NA BLOGU?

5. PREČO ĽUDIA UVERILI, ŽE AKÝKOĽVEK INÝ TVOR NA ZEMI JE NIEČO MENEJ AKO ČLOVEK a že ho môže využívať na vlastnú potrebu?

6. PREČO SI ĽUDIA MYSLIA, že vegánstvo je o obmedzovaní sa?

7. PREČO ČLOVEK NEPOCHYBUJE V DOSTATOČNEJ MIERE o informáciách, ktoré k nemu prichádzajú ?

8. JE NEVYHNUTNÉ, aby zvieratá trpeli pre naše potešenie?

9. MÔŽE SA ČLOVEK DUCHOVNE ROZVÍJAŤ A PRITOM POJEDAŤ TELÁ INÝCH MŔTVYCH TVOROV?

10. PREČO BY STE SA NIKDY NEVZDALI ŽIVOČÍŠNYCH PRODUKTOV/PREČO BY STE UŽ NIKDY NEDALI DO ÚST ŽIVOČÍŠNY PRODUKT?

Podľa môjho názoru ľudia ANI NEVEDIA, PREČO JE VEGÁNSTVO NESPRÁVNE, divné, alebo nezdravé. Jednoducho sa u ľudí zapne ich naučený a naprogramovaný vzorec, ktorý im poctivo dostávali do hláv média, rodičia a spoločnosť.

Ľudia zámerne nevyhľadávajú informácie o tom, ako ich výrobok vznikol a ako sa dostal do odchodu a na ich stôl. Sme veľkí ignoranti. Vidíme iba to, čo chcú, aby sme videli, jedli pili, učili sa, kupovali atď.

Ľudské duše za to nemôžu. Tie sú čisté a majú skutočný súcit s ostatnými tvormi. Môže za to iba hlava a myšlienky iných, ktorým sme uverili. ,,Potrebuješ živočíšne produkty na to, aby si sa dobre vyvíjal, bude ti chýbať proteín, budeš mať málo energie, ak si športovec, potrebuješ jesť mäso a syry na správny vývin svalovej hmoty…” a tak ďalej a tak ďalej.

Mohli by sme pokračovať do nekonečna. Už dávno sme zabudli na empatiu a na to, že nie sme o nič viac, ako zvieratá, ktorým nevedomky ubližujeme. Zamyslime sa po prvý-krát srdcom a nenechajme sa ovládať strachmi, že nebudete mať čo jesť, a že nebudete mať dostatok živín.

Žijeme v 21.storočí preboha! Máme milióny možností, ako vyživiť svoje telá. Prečo to musí byť za cenu toho, že iné tvory NAOZAJ TRPIA?

Ďakujem, že ste si prečítali tento článok a pozreli sa pravde do očí.


Podporme šírenie vegánstva aj kúpou trička alebo tašky