Pár tipov ako prerušiť tok negatívnych myšlienok

Kráčate si svojim kľudným životom a odnikadiaľ z nenazdajky priletí jedna negatívna myšlienka. Vždy je dobre mierená, možno myšlienka na vášho suseda, ktorý Vám oškrel auto. Možno myšlienka na vášho šéfa, ktorý vás včera tak vytočil alebo myšlienka na vášho partnera, ktorý neurobil to, o čo ste ho poprosili.

Tlak stúpne a adrenalín sa valí do žil. Z jednej myšlienky sa zrazu stane monológ,  ktorý si hrkúce a hrkúce, monológ,  ktorý pohltil celú našu pozornosť. Žalúdok máme zovretý a v hlave nápady, za ktoré by sme sa mohli hanbiť. Poznáte to? Dokonalý návod ako si privodiť nejakú tú chorobu, srdcový kolaps alebo potrebu tabletiek na vysoký tlak.

Presne tak. To my si škodíme. Náš hnev, naše negatívne myšlienky, nech sú mierený na kohokoľvek a na čokoľvek, vždy ostávajú v nás. Otrávime iba sami seba, zatiaľ čo človek na ktorého sa hneváme môže v pokoji surfovať niekde na Bali. Tak čo? Chceš si aj naďalej škodiť?

Ak si pochopil, že takto sa ničiť nemá žiaden význam, tak tu je pár tipov ako sa z takej negatívnej lavíny dostať.

Vždy keď ucítiš, ako ti hnev prerastá cez hlavu, keď celé telo pulzuje z toľkých nervov, tak sa zastav, zhlboka sa nadýchni a vyskúšaj týchto 6 overených tipov. V našej súkromnej FB skupine “Skupina uvedomelých ľudí” sme zostavili pár rád a tipov, ktoré pomáhajú nám a môžu pomôcť aj Vám. Zo začiatku to bude možno zložité, ale časom sa staneš majstrom a možno predídeš aj nejakej srdcovej príhode.

  1. Nasmeruj svoju pozornosť na svoje telo. Mne pomáha, keď sa začnem sústrediť na svoje brucho. Na môj stred. Vnímaj ho. Ak ti je ťažko precítiť ho, daj si naň ruky a bude to ľahšie. Vyskúšaj uvidíš.

2. Sústreď sa na svoj dych. Uvedom si, že dýchaš. Nadýchni sa vedome a tak isto ak vydýchni. Opakuj to, až kým nepocítiš úľavu. Ver mi, príde.

3. Choď niekde von. Neostávaj zavretý. Vybehni von a všímaj si okolie. Nepozeraj pod nohy ale vzpriam hlavu a všímaj si stromy, vtákov, oblohu, ľudí. Iba pozoruj, nekomentuj. Dobre sa prejdeš a aj sa ukľudníš. Určite vyskúšaj.

4. Hudba je liek. Voda reaguje na hudbu a z čoho sa najviac skladá naše telo? Z vody! Dopraj si hudbu, ktorú máš rád, započúvaj sa a ukľudní svoju myseľ. Pomôže to.

     5. Pozri sa na všetko zhora. Normálne si predstav seba samého zhora. Pozeraj sa na svoje telo. Pozri sa na to, čo vlastne riešiš a čo ti príde ako problém. Nadhľad ti pomôže uvedomiť si, že problém nie je žiadny.

6. Spánok! Keď nič nejde podľa tvojich predstáv, choď sa prespať. Nie nadarmo sa hovorí, ráno múdrejšia večera.

Skús a uvidíš. Všetko lepšie ako ostať ponorený do svojho hnevu!