5 typov správania, ktoré ničia rodiny.

Domov. Keď započujete toto slovo, čo vás prvé napadne? Pre mňa domov, už dávno neznamenajú štyri steny so strechou kde som vyrastal. Je to vôbec miesto? Každý z nás potrebuje priestor, kde by mohol bývať. Ale ľudia v ňom, tí vytvárajú domov. Miesto plné lásky a pochopenia, miesto kde sa z práce alebo školy vraciame a kde sa stretávame s tými najcennejšími- s rodinou.

Teraz ruku na srdce. Vytvárame takéto miesto pre našich blízkych? Máme naozaj takýto domov?

Prejdime si najčastejšie vzory správania, ktoré nám z DOMOVA vytvárajú peklo.

1.      Ťažko odpustiť.

Mýliť sa je ľudské. A robiť chyby, znamená, že sme naozaj nažive. Poznáte niekoho, kto nikdy neurobil nejakú chybu? Ja nie. Prečo je pre nás ľahšie odpustiť niekomu cudziemu, než rodine? Viete prečo? Pretože si v rodine berieme všetko osobne. Keď sa nás dotkne zlyhanie nášho blízkeho, doslova sa do nás zaborí ostrý tŕň, ktorého sa nie a nie zbaviť. ODPUSTIŤ znamená „pustiť od seba“ a viete, že keď neodpustíme, škodíme jedine sebe? Zaťažuje to predovšetkým nás. Pustite to…..

2.      Nevieme si priznať chybu.

Najväčšie umenie sebareflexie je, keď si vieme priznať chybu a dokážeme za ňu prevziať zodpovednosť. Buďte ku sebe a ku svojej rodine úprimný a nikdy sa neskrývajte za svoje prešľapy. Ukážte svoju ľudskosť a tá sa ku Vám rozhodne vráti. Buďte si istý, že vaša rodina to nesmierne ocení aj keď to nie vždy dajú najavo.

3.      Netolerujeme odlišný, životný štýl.

Jasné rodičia presne vedie, čo je pre ich deti najlepšie a čo musia robiť, aby boli v živote úspešné a šťastné. Vysoká škola? Iný štýl obliekania? Odlišná viera? Partneri ktorí rodičom nevyhovujú? Len ďalej zasahujte do SLOBODY vašich detí a ja Vám garantujem, že svoje vnúčence uvidíte iba na fotkách. Každý sme jedinečný, tak si jedinečnosť aj doprajme a neškatuľkujme sa.

4.      Neúprimnosť.

Tá sa tu nezjavila z ničoho nič! Neúprimnosť je následok všetkých predošlých bodov. Po útokoch kritiky, netolerancie a zosmiešňovania sme nemohli čakať nič iné. A je to logické! Takto sa vytvoria v rodine klamstvá a faloš. Pre ,,dobro veci,,. Rodinná dynamika je veľmi narušená. Ale zmeniť sa to dá, úprimnosťou! A čo viac, každý člen rodiny by mal za úprimnosť ďakovať a nie TRESTAŤ! Jedine to je cesta k úprimným vzťahom. Tresty už dávno nie sú vhodné pri výchove a tvorení úprimných vzťahov.

5.      Žiadna podpora.

Mám takýto sen! Spravím toto! Určite sa to podarí! A odpoveď? To nezvládneš! To sa ti nikdy nepodarí! Je Vám to povedomé? Komu inému by sme mali rozprávať o svojich plánoch a snoch ak nie rodine? Tu sa vždy bude očakávať podpora a pochopenie. A čo sa stane keď to tu nenájdeme? Začneme to hľadať inde. A rodinu prestaneme považovať za oporný pilier.

Dúfam, že po tomto týchto bodoch ste si povedali, aké máte úžasné rodiny. Že vaša rodina je presný opak týchto vzorov správania. A ak ste sa v čo i len jednom prípade našli, viete čo máte robiť. Rodinu vytvárate vy. Tak si ju vytvorte v láske, pochopení, a úprimnosti.