Pohľad z hora

 

Tento článok vniká hore. Síce nie až tak vysoko, ale predsalen hore. V lietadle nad oblakmi.

Pred pár dňami sme s Danielom cestovali naspäť do Anglicka. Leteli sme večer a rozprávali sme sa. Preberali sme rôzne témy a zrazu sme sa zadívali dole na kopu malinkých svetielok. Mestá a krajiny vyzerali také malé!

Zrazu som si predstavila, že som taká veľká, že to dokážem všetko zašliapnuť, ako malé mravenisko. Povedala som to Danielovi a on na to zareagoval: ,,Zober si, že tam všade sú ľudia a každý z nich si v hlave nosí nejaké svoje problémy.” Začali sme sa na tom smiať! Naozaj nám to prišlo zvláštne a zároveň vtipné.

Chvíľku som o tom ešte premýšľala a povedala som si, že túto myšlienku môžem preniesť do článku.

Prečo sa nedokážeme nad akúkoľvek situáciu proste povzniesť? Pozrieť sa na ňu z hora, z nadhľadu? Viete si predstaviť, ako jednuduchšie a krajšie by sa nám žilo?

Čo by sa stalo, kedy sme neuverili tomu, že sme súčasťou problému, ktorý riešime?

Čo kedy sme sa nestotožnili s tým, čo nám hovorí myseľ? Čo keby sme neuverili všetkým našim strachom? Čo myslíte čo by sa stalo?

Stal by sa zázrak.

Zázrak, ktorý znamená, kľud, mier a odstup. Tento zázrak bude predstavovať vašu harmóniu s tým, kým v skutočnosti ste a s tým, čo iba prežívate – s vašim osobným príbehom. Schválne to tento rok skúsme.

Skúsme sa pri akejkoľvek situácii preniesť do výšin a pozrieť sa na všetko z hora, ako na nejaký film. Takto dosiahneme veľkú slobodu. Oslobodíme sa od našich reakcií a emócií, ktoré si s nami často robia čo chcú a ktoré tak často ľutujeme.

Uvidíte, že po tom, ako nájdete odstup a pokoj, vnesiete do riešenia daného ,,problému” tú správnu vibráciu a všetko pôjde jednoducho.

Nebudú pre vás viac existovať problémy, alebo ťažké situácie. Budú to jednoducho iba vaše ďalšie kroky.

Nie ste telom, nie ste myšlienkami a nie ste ani emóciami. Ste tým, kto to všetko dokáže pozorovať. Tak teda pozorujte a nechajte sa prekvapiť, čo všetko sa bude diať.