Pozitívny deň

Už som veľa krát spomenul, že sa na svet treba pozerať pozitívnejšie. Možno sa o to aj snažíte, ale stále to nie a nie docieliť. Pokúsim sa Vám napísať návod, ako ten svoj deň spraviť pozitívnejším a sľubujem, že ak to budete praktizovať denno-denne, stane sa to vašou prirodzenosťou.

morning

Začať musíte hneď ráno

Väčšinou nás budí nepríjemný zvuk budíka. Prvá myšlienka ktorá nám zväčša prebehne hlavou: „To už? Ja chcem ešte spať!“ a hor sa do práce alebo do školy. A deň nám začína prvou negatívnou myšlienkou. Keď už viete prečo vstávate, nájdite si pozitívny dôvod prečo. Nie preto, že musíte ísť do roboty, ale preto, že chcete zarobiť peniaze na nejaký váš cieľ. Napríklad cestovanie, prerábku, kúpiť darček sebe, alebo niekomu inému, alebo vás peniaze z vašej práce posunú bližšie k vášmu vlastnému snu. Napríklad ku vlastnej firme, alebo inému životu, ktorý chcete žiť.

get up morning

Keď už sa z tej postele vyberiete,

doprajte svojmu telu rannú hygienu a dobré raňajky. Všimol som si, že ľudia prestavajú raňajkovať a pri tom hovoria, že raňajky sú hlavné jedlo dňa. Poznáme všetci. Raňajkujte! Budete sa cítiť lepšie. Budete mať oveľa viac energie. Ráno venujte svoju pozornosť na niečo zaujímavé, pozitívne a nie na statusy na FB a nedajbože ranné správy. Alebo sa môžete ísť prebehnúť s vašim domácim miláčikom. Určite sa Vám poďakuje.

V práci robte svoju robotu najlepšie ako viete.

working

Aj keď vás práca nebaví robte to na 100%. Čas Vám pôjde rýchlejšie a budete mať zo seba omnoho lepší pocit, ako keby ste sa v práci flákali. Robte tak, ako by ste chceli, aby pracovali vaši zamestnanci. Ak svoju prácu chcete zmeniť, rozmýšľajte, ako sa dostanete DO niečoho a nie Z niečoho. Pôjde to oveľa lepšie.

Po práci, keď prídete domov,

dog at home

nerozoberajte negatívne veci z práce. To nikoho nezaujíma a Vám to tiež neprospieva. Už nie ste v práci, ste doma, buďte v prítomnosti. Oddýchnite si. Nie pri telke, ale pri knihe. Robte, čo vás baví, a venujte sa svojim blízkym. Veľa sa rozprávajte. Dbajte na to, aby ste spali 7-8 hodín. Nie viac, nie menej. Venujte sa svojej polovičke. Večer budete vedieť, že váš spánok je zaslúžený, a svoj deň ste prežili najlepšie, ako ste vedeli. Nevenovali sa žiadnej hádke a žiadnym negatívnym myšlienkam. Aké jednoduché.

newborn-boy-sleeping

A ráno pokračujte znova a znova…. Až kým to bude úplne prirodzené 😊

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here