Práca, Intuícia a Vedomí rodičia

Rozmýšľam, čím začať v tomto článku a práve som si uvedomila, že sa mi splnila moja veľká životná túžba, ktorú som pociťovala už veľa rokov dozadu.

Vždy, keď som si predstavovala svoj život v budúcnosti, videla som hlavne kariéru. Rodina a deti až potom. Dieťa som chcela až po tridsiatke s tým, že už budeme s manželom ,,za vodou” a nebudeme musieť pracovať. Že budeme vychovávať dieťatko doma spolu. Mala som hrôzu z predstavy, že by som na to bola sama, zatiaľ čo muž by bol v robote. To som nemohla dopustiť.

A teraz ? Mám 21 rokov, nádhernú dcérku a ešte krajší život.

Chcem len upozorniť, že nič v tomto článku nepíšem preto, aby som sa chválila, ale preto, aby som Vás inšpirovala a aby ste ste mohli vidieť, že žiť sa dá aj ,,inak”.

Predstava života po akom som túžila sa naplnila ešte lepšie a skôr ako som chcela. Ja a ani Daniel nemusíme pracovať a byť zatiahnutí v systéme, s ktorým sa nestotožňujeme. Tvoríme doma, máme vlastný svet, dostatok peňazí a hlavne máme času, koľkolen chceme a môžeme si život naozaj užívať ako rodina.

Pred mesiacom sa nám doma narodila dcérka Elizabeth. Pôrodný príbeh si môžete prečítať tu. Bol to najsilnejší zážitok v našich životoch, ktorý odštartoval náš nový život – život ako rodina. Kedže sme spolu doma, máme dosť času ako na prácu, tak aj na zosúlaďovanie sa s nošou dcérkou. Máme dosť času na to, aby sme jej venovali dostatok pozornosti a odpozorovali, čo práve potrebuje.

Kedže Elizabeth nemá žiadnu popôrodnú traumu a ihneď sme naviazali krásne spojenie, takmer vôbec neplače.

Zaplače jedine vtedy, keď dáva najavo svoju potrebu, ktorú už poznáme a hneď jej vyhovieme, pretože ako možno viete, bábätká nepoznajú čas, takže im každá minúta príde nekonečná. Preto konáme rýchlo, aby mala opäť svoj kľud, spokojnosť a našu blízkosť.

Nemáme kočík, len šatkujeme. Nemáme cumle a fľaše, iba kojíme. Nemáme postieľku, ale spinká s nami v posteli buď na mojej hrudi, alebo nacapená tesne pri mne.

Od narodenia- už celý mesiac. Keď sa zobudí – čo je cca 3x za noc, Daniel jej skontroluje plienočku a ja jej dám papať. Takže ani nemusí plakať a obaja sa vždy vyspíme tých 6-7 hodín (niekedy aj viac a iba zriedka sa stane, že je jeden z nás nevyspatý.) Utópia? Nie. Dieťatko potrebuje cítiť mamu. Jej dych, jej srdiečko, jej teplo a lásku. Presne tak, ako v brušku. Nie chlad postieľky či kočíka. Takisto už vieme, kedy potrebuje cikat a kakať, takže sme úplne intuitívne začali aplikovať bezplienkovú metódu, ktorá je už z veľkej časti úspešná.
Len si predstavte, že by ste mali svoju potrebu vykonávať poležiačky a do riflí. Nič príjemné. Navyše s tým súvisí ďalšia vec-dieťa plače a dáva vàm najavo, že potrebuje vykonať veľkú potrebu, ale vy toto volanie ignorujete. Bábätko teda dlho drží a zvierače má stiahnuté, pretože ani ono si nechce (s prepáčením) nasrať do nohavíc. Tu začína tá povestná bábätkovská bolesť bruška. Pokiaľ toto volanie ignorujeme, dieťa zadržiava, až kým sa to nedá vydržať a až vtedy ,,pustí”.
Kto máte deti, určite ste častokrát zažili, že bábo pustilo práve vo chvíli, keď ste rozbalili plienočku.

Všetko so všetkým súvisí. U nás to začalo krásnym zdravým pôrodom, okamžitým nadviazaním kontaktu a pokračuje to zdravým životom.

Doktorka na poradniach maličkú len obdivuje a pýta sa nás, čo s ňou robíme, keď tak rýchlo rastie a je v dokonalom stave. Vždy jej poviem, že vsetko začína prirodzeným pôrodom pôrodom. Je to tak. Je to pre dieťatko najlepší štart do života.

Rozvíjajte svoju intuíciu, ktorá Vám ukáže tu správnu cestu nie len pri výchove, ale aj celkovo vo vzťahoch alebo v podnikaní, v kreatívnej tvorbe.

Veeeľa ľudí mi písalo, ako teda tú intuíciu spoznať, ako ju rozlíšiť iba od myšlienok, alebo od strachu. Ľudia, je to naša najprirodzenejšia vlastnosť! Len akosi sme na ňu pozabudli a radšej žijeme racionálne. Odpoveď na vašu otázku však nepoznám ! Poznáte ju len a len vy. Keď ucítite, že niečo skutočne máte urobiť, jednoducho to rýchlo urobte, kým sa toho zľaknete! Urobte to, počúvnite volanie duše, nech je akékoľvek a vtedy od života dostanete dôkaz, že ste urobili správne. Keď sa raz presvedčíte o dôležitosti a kráse intuície, budete už konať iba podľa nej.

Nik Vám nedá návod, ako počúvať svoju intuíciu. Myslíte, že ja som sa to dočítala v múdrom článku ? Ani náhodou. Iba som počúvla ten jemný hlások, ktorý som cítila že je správny. Okúsite to raz a budete to chcieť stále, pretože život sa Vám zmení, verte mi.

Nie je nič krajšie ako počúvať život a byť s ním v súlade. Potom Vás bude každý deň prekvapovať a obdarúvať.