Existuje vo vzťahoch ,, pravá” láska?

 

Nedávno som sa zamýšľala nad tým, čo ľudia myslia pod pojmom ,,pravá láska”.

Je to asi človek, ktorý je nášmu srdcu blízky a s ktorým by sme chceli zostarnúť, aj napriek určitým nezhodám vo vzťahu, ktoré považujeme za ,,normálne”. Často dostávame otázky ohľadom vzťahov a preto sa k tomu vyjadrím v tomto článku.

Hneď na začiatok Vám poviem úprimne, ako to vidím ja.

Každý jeden máme v sebe čistú lásku, ktorou sme. Ďalej však máme aj myseľ, s ktorou keď sa stotožňujeme, robí nám v živote neplechu a tým pádom aj vo vzťahoch. Cítim, že ak nie sme oslobodení od svojej mysle, naše vzťahy sú ňou vždy ,,pošpinené”. Tým pádom je to láska, v ktorej sú prítomne rôzne ,,hry”, ktoré Vám myseľ ospravedlní-uistí Vás, že nerobíte nič zlé.

Môže sa to prejavovať rôzne.

Pocity žiarlivosti, strach z opustenia, zatajovania, nedôvera, závislosť na partnerovi, klamstvá atď… A práve z tohto dôvodu si myslím, že to, čo ľudia považujú za skutočnú lásku, skutočnou láskou nie je.

Ako vnímam pravú lásku ja?

Vnímam ju ako spojenie dvoch duší, ktoré vedia, že sú samé o sebe dokonalé a že nepotrebujú hrať takéto hry so svojím partnerom, pretože nenechajú zastaviť prúdenie lásky do vzťahu nejakými vymýslami mysle.

Ako to dosiahnuť?

Nemôžete tomu porozumieť mysľou. Neporozumiete tomu ani čítaním tohto článku, ani hocijakej inej knihy. Ja Vás k tomu možem iba naviesť, ale objaviť a pochopiť to môžete iba sami v SEBE. Tam nájdete VŠETKY odpovede. Takže prosím začnite objavovať to, kým skutočne ste. Zavrite oči a snažte sa nájsť svoje vnútorné telo, svoj kľud. Nechajte myšlienky len tak prúdiť a nijako sa nimi nezapodievajte. Buďte ich tichým pozorovateľom. Všimnite si, že sa vytvoril istý priestor medzi Vami a vašimi myšlienkami. Vtedy si uvedomíte, kým skutočne ste a kde máte hľadať odpovede.

Ja som toho takto pochopila veľmi veľa, pretože sú veci, ktoré sa mysli zdajú ,,neprekonateľné” a najradšej by hneď zo vzťahu ušla, pomstila sa, alebo neustále proti niečomu bojovala. Problém je v tom, že myseľ nevidí svet objektívne. Verte mi, že je príliš zaujatá minulosťou na to, aby videla terajšie situácie triezvo. Preto neexistuje iný východ z tohto začarovaného kruhu, ako cez SEBA.

 

Nemáte niekedy pocit, že toho ,,zlého” je vo vzťahu viac ako toho pekného?

Je to sposobené tým, že sa na svojho partnera pozeráte cez istý mysľou vytvorený ,,filter” , ktorý Vám nedovoľuje vidieť veci také, aké skutočne sú. Myslíte si, že vymeníte patrenera a všetko bude v poriadku, ale je to bohužiaľ iba klam. Samozrejme nehovorím, že máte zotrvávať v nejakých extrémnych podmienkach, ktoré vládnu vo vašom vzťahu. To je zas na inú tému. Hovorím o tým zdanlivo malých a nevinných témach, ktorými sa vaša myseľ tak rada zapodieva. Určite viete, o čom hovorím.

Takže platí staré známe pravidlo, že netreba hneď hľadať chybu na druhom, ale pozrieť sa, prečo tú danú vec, alebo situáciu považuje myseľ za chybu.

Hľadajte vo svojej hĺbke, nie vo svojej hlave. Je to to najjednoduchšie a najlepšie, čo pre seba môžete urobiť.