Prečo choroba? Prečo práve ja?

 

Keď vám život odpovedá na vaše otázky.

Prečo som stále chorý? Prečo ma celý život trápi nejaká choroba? Stále musím s niečím bojovať a aj tak nikdy nemôžem vyhrať. Prečo ma život takto trápi? Prečo práve ja? Odpovedz mi prosím ťa. A buď ku mne úprimný.

Naozaj chceš počuť pravdu? Si na ňu pripravený?

Áno. Už mám trápenia dosť!

Dobre. Ja ako život viem všetko. Poznám tvoje podvedomé myšlienky a ver, že mňa nedokážeš oklamať. Musíš vedieť, že neprežívaš nič, čo by si si sám nevybral. Naozaj nič!

Čo? To mi chceš povedať, že ja som si vybral trápenie? Veď to by som si nikdy nevybral!

Chápem tvoje začudovanie. Nie si jediný, kto takto reagoval. Áno! Vybral si si to sám. Pozrime sa do tvojho vnútra. Podvedome túžiš po pozornosti od ľudí. Robí ti veľmi dobre, keď sa musí o teba niekto starať a keď sa o teba niekto bojí. Vtedy sa cítiš naozaj na žive. Navonok vyzeráš veľmi zničene, ale vo vnútri sa z toho všetkého veľmi tešíš. Dobre vieš, že keď ochorieš, máš toľko pozornosti, koľko len chceš!

Podvedome sa vyliečiť nechceš, pretože by to znamenalo, že už sa o teba nebude nikto zaujímať a to je pre teba neprijateľné!

Rád by som sa týmto slovám bránil. Ale niekde vo vnútri cítim, že je to pravda. Som zahanbený.

Samozrejme. Keď sa ponoríš do svojho vnútra, pravdu vždy ucítiš. A už len to, že si to pripustil znamená, že sa môžeš konečne vyliečiť. Mojím cieľom nie je zahanbiť ťa, ale povedať ti pravdu.

A to len tak jednoducho sa vyliečim? Čo musím vlastne urobiť?

Viem, že nevieš kto naozaj si a preto ti to skúsim trošku priblížiť. Sú ti známe tieto tri slová: telo, myseľ, duch? Alebo otec, syn a duch svätý? Dali ste im rôzne podoby. Musíš vedieť, že toto trio je vlastne jeden celok a všetko spolu súvisí. Telo reaguje na myseľ. Myseľ reaguje na telo. A však duch všetko len ticho pozoruje a do ničoho nezasahuje. Čo však nie je odpoveď na tvoju otázku. Len som ti to musel priblížiť.

No, myslím že rozumiem. A teraz moja odpoveď?

Spomínaš si, ako často si mával myšlienky, že život, práca ťa už nebaví? Že už nevládzeš a nemáš silu ďalej žiť? A hlavne keď si tvrdil, že si nič dobre nezaslúžiš a že si kôpka nešťastia? Že ty robíš v živote iba chyby? Pamätáš si na to?

Samozrejme. Len som opisoval skutočnosť. Tak to naozaj je!

Vidíš? A tu máš odpoveď na tvoju prvú otázku. Presne pre toto si chorý! A preto je život pre teba len trápením! Tvoja myseľ ovplyvnila tvoje telo. Už tomu rozumieš?

Tak ako sa vyliečiť? Ako prevezmem za svoj život zodpovednosť?

Stačí, ak si uvedomíš svoje myšlienky. Nikdy nemôžeš čakať niečo iné, keď budeš robiť stále to isté. Zmeň svoje myslenie! Uvedom si, kým nie si a prestaň sa stotožňovať s myšlienkami, ktoré nechceš mať. Je to také jednoduché. Zabudol si na jednu tretinu toho, kým si. Duchom! A čo robí duch? V tichosti pozoruje a do ničoho nezasahuje. Pre zmenu sa skús sústrediť na túto tvoju časť a nie na myseľ. Uvidíš, čo sa bude diať.