Prečo im to robíme?

Nosenie a podporovanie kožuchov??!. Táto móda žiaľ, ustupuje veľmi, veľmi pomaly, pretože ľudia stále samozrejme prejavujú svoju sebeckosť, materializmus, pocit luxusu a absolútne neriešia, aké neskutočné utrpenie a zlá energia sa pod takýmito kožuchmi ukrýva. Zvieratá sú chytané vo voľnej prírode do pascí, alebo chované v ukrutných podmienkach a zabíjané absolútne nehumánnym spôsobom!

37e6fde20cddc374187161422e8dffc9

Lov v prírode? . Napríklad také lovenie mláďat tuleňov. Lovci ich mlátia na smrť palicami a pred očami ich trpiacej matky, ktorá ostáva absolútne bezmocná!

Baby Harp Seal, Magdalen Islands, Nova Scotia

Čo by ste robili vy, keby vám pred očami bili vaše dieťa na smrť a vy by ste nemohli nič urobiť? Kto dal ľuďom takéto právo?!

Kožušinové zvieratá? Vo voľnej prírode ,,ľudia“ ukladajú pasce, ktoré sú konštruované tak, že po došliapnutí zvieraťa na pascu sa čeľuste sklapnú a zovrú obeť. Pascí majú ozubené čeľuste, ktoré znemožňujú únik zvieraťa a spôsobujú mu hlboké zranenia. Zviera sa inštinktívne snaží dostať z pasce, čo najmä u matiek spôsobuje odhrýzanie končatín.

Pasce na bobry či norky sú nastavované tak, aby sa zviera utopilo. Zviera, ktorému sa nejakým spôsobom podarí uniknúť, tak či tak nakoniec v bolestiach na následok zápalu alebo vykrvácania.

lisyata

Ľuďom, ktorí takéto pasce kladú by som naozaj úprimne priala zažiť to utrpenie. Predstavte si, že idete bežný deň autom na nákup, vystúpite z auta a zovrie vás obrovská pasca, ktorá vám spraví neskutočné zranenia!

A čo chov kožušinových zvierat v klietkach?! Je menej nákladný a menej pracný spôsob ako lov v prírode. Paráda nie? Zvieratá sú chované v maličkých klietkach, kde ani nemajú na čom stáť, pretože spodky klietok sú iba z pletiva. Bez možnosti pohybu či šance uspokojovať svoje prirodzené potreby.

Oikeutta_eläimille_-_Fur_farming_in_Finland_05

Zvieratá sú vystavované neustále extrémnym podmienkam, kvôli kožušine, skvalitneniu kožušiny, pretože platí pravidlo – čím väčší mráz, tým lepšia kožušina. Preto sú chované vo vlhkých a chladných miestnostiach, v horšom prípade vystavené priamemu mrazu bez možnosti úkrytu, kde im primŕzajú labky ku klietkam. Takisto im primŕza jazyk, keď sa chcú napiť! Zvieratá sú chované v klietkach po skupinkách čo vedie ku kanibalizmu, extrémnej útočnosti, ale aj samopoškodzovaniu zvierat.

Pokiaľ ide o spôsob usmrcovania, hlavné je nepoškodiť kožušinu. Preto sú zvieratá usmrcované buď udusením, ubitím na smrť, jedovatými plynmi, elektrickým prúdom, zlomením väzu prípadne jedom v potrave. Niektoré neodborne vykonané popravy zviera iba omráčia a tak sú sťahované ZAŽIVA!

Oikeutta_eläimille_-_Fur_farming_in_Finland_12

Na výrobu kožuchov a zabíjajú dokonca aj čínske psy a mačky.

Takisto sú každý rok usmrcované milióny aligátorov, jašteríc a hadov iba pre ľudské potešenie. Lovci ich chytia do pascí, rozrežú, odrežú im hlavy a stiahnu ich z kože, veľa z nich je pri tom ešte stále nažive. Aligátory takisto mlátia na smrť.

Cítia bolesť takisto ako my a majú rodiny a svoj domov, takisto ako my! Prečo si myslíme, že sme niečo viac???!

Ľudia, ktorí toto robia pre peniaze, nie sú ľudia! Navždy to pre mňa budú iba bezcenné bytosti, ktoré si nezaslúžia nič iné, iba zažiť TO ISTÉ utrpenie, ako tie zvieratá!

Ako to môžete zmeniť vy? Jednoducho! Iba VY to podporujete tým, že si tie kožuchy, kabelky a iné výrobky z kože zvierat kupujete! Prestaňte s tým! Vy ten kožuch nepotrebujete, ale tie nevinné zvieratá áno!

Tí, ktorí máte silné žalúdky, pozrite si videá, aká je skutočnosť.

 

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.