Prečo stále slepo VERÍME ?

Tým, že sa rozvíjame, snažíme sa napredovať a uvedomovať si stále širšie súvislosti života, udivuje ma čím ďalej tým viac vecí.

Hlavne počas môjho tehotenstva som si uvedomila, aká neskutočne mocná je SILA VIERY. My ľudia dokážeme doslova slepo uveriť mnohym názorom a myšlienkám, podľa ktorých sa potom riadime a obhajujeme ich a ani vlastne nevieme z akého dôvodu.

Prečo sme prestali pochybovať?

Aj Osho povedal, že viera je najväčším jedom, pretože v nás zabíja schopnosť pochybovať. Vystihol to nádherne. Len sa na svoj život pozrime lepšie. Otvorme oči a takisto myseľ.

Čomu všetkému veríme ?

Začalo to samozrejme už v detstve, kedy sme uverili v podstate všetkému, čo nám povedali naši rodičia. Nezapochybovali sme o ich pravdách, pretože rodičia boli pre nás akýmisi Bohmi, ktorí všetko vedia, všetko poznajú a majú vždy pravdu. A tak sme verili.

Ďalej to pokračuje v škole. Školský systém začne vštepovať do malinkých hlávok detí množstvo poloprávd a nezmyslov. Väčšina detí samozrejme zas verí všetkému, pretože ich nik nenaučil pochybovať.

Náš život pokračuje a stretávame sa s mnohými ľudmi, ktorým uveríme v podstate automaticky, bez vedomého zváženia pravdivosti daných viet. Klbko našej viery sa postupne zväčšuje.

Čo takí doktori ? Stále im veríte?

Lekári nás často radi ,,lekajú”. Keď sa dozviete od lekára nejakú správu o vašom zdravotnom stave, zapochybujete o nej vôbec, alebo jej automaticky slepo uveríte? Viete čo tvorí 80% každej choroby? Viera, že tú chorobu skutočne máme a že je skutočne vážna! Doslova v ňu uveríme a opäť sa iba hodíme do rúk lekárov-,,Vyliečte ma, operujte ma, pomôžte mi. Vy to viete predsa najlepšie. Ja sám sa o seba nedokážem postarať, neviem si pomôcť a preto odovzdávam celú svoju silu a zodpovednosť Vám.”- Doslova hovoríme – verím Vám a ani neviem prečo. Iba z dobrej vôle, že mi ,,hádam neublížite” a chcete pre mňa to najlepšie.

Problém nastáva, keď si to myslí aj lekár.

Pravdepodobne Vám chce naozaj pomôcť a vyliečiť Vás, lenže uvedomme si, že on takisto uveril istým konceptom. Uveril napríklad, že toxické lieky a očkovania sú pre nás bezpečné. Lekári veria farmaceutickým korporáciám a my slepo veríme lekárom. Je to začarovaný kruh poháňaný obrovskými peniazmi.

Další príklad slepej viery ? Náboženstvá.

Každé z nich má iné myšlienkové koncepty. Všetko sú to iba myšlienky a túžba podobať sa niekomu– podobať sa danému Bohu. Kresťan by mal byť ako Kristus a Moslim ako Mohammed?! Budujeme vlastnú jedinečnosť a nie falošnú predstavu o tom, kto sme, alebo kým by sme mali byť. Ako by sme sa mali správať a ako by mal náš život vyzerať. Prestaňme veriť tomu, že by sme sa mali komukoľvek podobať. Každý z nás je výnimočný keď sme SEBOU a to je našou podstatou.

Skúsme sa pri najbližšej príležitosti pozrieť viac do seba a nájsť svoju vnútornú silu a začať ju používať vo svoj prospech. Začnime pochybovať o všetkom a pozerajme sa na všetky názory vedome a utvárajme si vlastné. Zistime, či tu nie sú myšlienky, ktorým veríme a ani nevieme prečo. Sú to len vzorce, ktoré sme prebrali od našej rodiny, alebo spoločnosti a s pravdou nemusia mať absolútne nič spoločné.

Utvárajme si svoju vlastnú pravdu. Pravdu, ktorou sme. Pravdu života.