Ako úplne rozmrazíš svoje SRDCE?

 

Predstavte si, že by ste mali v ramene zapichnutý klinec. Bol by zabodnutý tak hlboko, že by vám tlačil na nervy a každé pohnutie rukou by pre vás bolo utrpením.

Mali by ste dve možnosti, čo s týmto klincom urobíte.

Prvou možnosťou by bolo vytiahnuť klinec. Síce by vás to nachvílku zabolelo, ale vedeli by ste, že po tom by ste mali omnoho jednoduchší život, pretože klinec vás na každom kroku iba obmedzoval.

Keď ste šli na prechádzku do lesa, museli ste odstrániť všetky konáre, ktoré Vám ako prekážky stáli vo voľnom priechode, aby ste o ne nezavadili svojim ramenom.
Začali ste sa báť styku s ľudmi, aby sa nedotkli vášho citlivého miesta a aby vás zranené miesto ešte väčšmi nerozbolelo. Museli ste zabrániť tomu, aby vás objali, alebo sa vás nejak inak dotkli.
Mali ste problém so spánkom, pretože ste nemohli dopustiť, aby ste si priľahli poranené rameno a tak ste sa neustále prehadzovali. Váš spánok bol veľmi nekvalitný.

Druhou možnosťou by bolo ponechať si tento klinec v ramene a naďalej s ním žiť. Poviete si, že vždy vykonáte všetky potrebné opatrenia, nikto a nič sa vášho ramena nedotkne a tým pádom budete žiť štastný a pokľudný život.
Obmedzíte styk s ľudmi na minimum a ak pôjdete niekam von, rameno tak precízne obviažete a takmer sa ani nebudete báť prísť do kontaktu s rôznymi predmetmi.

Asi všetci by sme si logicky zvolí prvú možnosť však? Príde Vám tá druhá čudná?

Myslíte si, že by sa pre ňu nikto dobrovoľne nerozhodol?
Čo ak Vám teraz poviem, že sa pre ňu rozhodla väčšina v nás? Možno aj vy.

Tento pomyselný klinec predstavuje vaše citlivé miesta. Vaše ,,slabé stránky”, alebo stránky, ktoré by ste najradšej nemali.

V minulosti sa každý z nás veľa krát citovo ,,poranil”. Každé toto nevyriešené poranenie nám v tele zablokovalo energiu. Táto nahromadená energia sa nedokázala uvoľniť, pretože ste jej to (nevedome) nedovolili a teraz sa prejavuje.
Ak vás v minulosti niekto veľmi zranil a nevedeli ste vtedy nechať túto energiu voľne prejsť vašim telom, usadila sa tam v podobe pomyselného klinčeka a zablokovala sa.

Potom vo vašom živote nastane podobná situácia, alebo v nej budú nejaké totožné prvky a znova začnete pociťovať podobnú bolesť ako vtedy, keď vás dotyčný človek ,,zranil”. Zas sa dotkli vášho citlivého miesta a práve preto si ho musíte nepretržite chrániť, aby sa ho nik nemohol znova dotknúť.

Nepripomína Vám to niečo?

My si v sebe nevedomky tento klinec ponechávame ! Ponechávame si klinec v srdci, aj keď nám spôsobuje toľko utrpenia. Rozhodli sme sa nechať si ho a dávať naň neustále pozor, aby sa ho niekto nedotkol a znova nás to poranené miesto nerozbolelo!

Začnite konať vedome.

Vedome by ste to jednoducho nechceli! Tak, ako by ste nechceli klinec v ramene, nechceli by ste ani boľavú zablokovanú energiu!

Ako na to? Je to úplne to isté, ako s klincom. Ak ju tam nechcete, dajte ju preč. Hneď a zaraz.
Povedzte si, že ju už nepotrebujete a s láskou vypustite všetku nahromadenú energiu z tela von.

Dôležité je ostať vždy pozorný.

Už viac nedovolíte nikomu a ničomu, aby spôsobil, že sa vo vás zasekne ďalšia energia.
Všetko, čo vo vás náhle vyvolá negatívne pocity ako strach, žiarlivosť, hnev, úzkosť atď iba pokojne privítajte. Nestotožnite sa s nimi a ostaňte plne prítomní. Tak, ako nieto emócie pritiekli, tak aj odtečú. Iba im to dovoľte a nezastavujte ich v sebe, pretože výsledkom sú všetky možné choroby sveta.