5 vecí s ktorými začať v brušku

Aký je to pocit, keď viem, že v mojom tele rastie nový život ?
Stále si tak úplne neuvedomujem, že sa o pár mesiacov stanem mamou a hlavne, že sa staneme rodičmi!

Je to pre mňa neopísateľný pocit. Vaše dokonalé vitálne telo poskytne priestor novej dušičke, aby vo vás vyrástla a následne ju privediete na svet. Prostredníctvom Vás sa zrodí nový život! Vnímam to ako obrovský zázrak. Nie nadarmo sa ženy po pôrode cítia ako bohyne a iba nechápavo obdivujú svoju vnútornú aj fyzickú silu, ktorú dokázali vynaložiť na pôrod dieťatka.

Ako cítim, že sa vo mne vývíja naše bábo, začala som byť celkovo pokojnejšia a začala som si ešte viac vážiť svoje telo-náš dokonalý dar.

Najhlavnejší je vnútorný pokoj

Vaše dieťatko rastie a k tomu samozrejme potrebuje kľudné a láskavé prostredie. To vytvoríme jedine tak, keď my samé budeme pociťovať vnútorný pokoj a budeme sa vyvarovať napätiu, stresu, hnevu a všetkým ďalším negatívnym emóciám.

Ako na to? Poďme sa uvoľniť !

-Začnite meditovať
Môžete plne prežívať lásku, ticho, mier a stať sa nimi. Precíťte Vaše telo a maličké telíčko Vášho bábätka. Každá dušička má tú svoju meditáciu a svoj spôsob, takže si kľudne v knižkách, alebo na internete nájdite ten svoj. Oslobodíme sa tak od myšlienok a ukotvíme sa vo svojom strede.

-Dýchaj vedome
Položte si otázku, kedy ste si naposledy uvedomili, že dýchate?
Samotné vedomé dýchanie pôsobí veľmi blahodárne. Pri vedomom dýchaní sme prítomní tu a teraz. Vyčleňme si každý deň chvíľku na vedomé vnímanie toho ako do nás vstupuje sila, láska a energia. Pri každom výdychu si predstavme, ako nás opúšťa napätie, strach a smútok. Je dôležité nijak svoj dych neovplyvňovať. Iba sa naň vedome sústreďme, nech plynie tak, ako chce a doprajte mu svoju pozornosť.

-Cvič s mierou
Odporúčam cvičiť tehotenskú jogu, alebo mierne silové cvičenia, pri ktorých nedvíhate veľké váhy, alebo sa extrémne nezadýchavate. Prospeje to ako Vám, tak bábätku. Predídete opuchom nôh, bolestiam chrbtice a ďalším ,,potiažam” pri tehotenstve. Takisto zvládnete ľahšie pôrod, pretože telo bude viac pripravené na takúto záťaž.

-Môžeš si zapisovať svoje pocity a fotiť zmeny svojho fyzického tela
Zaviedla som si zápisníček, do ktorého zaznamenávam svoje pocity a píšem odkazy nášmu miminku, ktoré si prečíta neskôr v dospelosti. Tiež to môže byť pre vás úžasná terapia, pretože sa zo všetkého ,,vypíšete” a nebude sa vo vás ďalej hromadiť strach, alebo ďalšie emócie. Takisto sme začali fotiť a nahrávať bruško a po pôrode z toho urobíme jedno krásne video, ktoré zhrnie vývoj celého tehotenstva.

-Robte všetko, z čoho máte radosť
Vyplavujte hormóny radosti a štastia, lebo to, čo máte v krvi vy, bude mať v krvi aj Vaše bábo. Obklopujte sa skvelými pozitívnymi ľudmi a od tých negatívnych sa radšej držte stranou. Doprajte si veľa pobytu v prírode a na slniečku. Sme svetelné bytosti a pobyt na slnečnom svetle nám vždy padne vhod. Robte to, čo vás napĺňa a snažte sa v ničom nestopovať.

Načúvajte svojmu telo, pretože ono vie, čo je pre vás najlepšie a počúvajte intuíciu, ktorá Vás vždy povedie tou najkrajšou cestou.