Zostarneme a budeme odporn

 

Zostaneme a budeme odporní.

Starnutie je strašné! Pribudnú nám vrásky, ochabne nám telo, začnem trpieť rôznymi bolesťami a chorobami… Chceli by ste byť navždy mladí a krásni! Ja viem. Kto by nechcel.

Ľudia začali mať akýsi strach zo ,,starnutia”. Berú to ako niečo hrozné a pri každej príležitosti hovoria mladým ľudom vety typu: ,,Čo by ja som za to dal, keby som mohol mať znova 20rokov…” Starnutie je ten najprirodzenejší proces na Zemi. Všetko živé na našej planéte je odsúdené na zostarnutie a na zánik.

old1

To iba naše egá nám hovoria, že je to niečo zlé, alebo nepríjemné.
Poviem Vám, že ja som to vnímala rovnako a pozerala som sa na to dosť extrémne.

Viete ako som si predstavovala svoju budúcnosť? Že si nájdem muža, budem s ním mať deti a že ako budeme starnúť, už ho určite nebudem priťahovať, takže si za mňa nájde nejakú mladšiu náhradu a mne vtedy už postačí iba láska od mojich detí. Neskutočné nie? Naozaj som s tým bola úprimne vyrovnaná. Tak mi to moje ego nastavilo. Pozerala som sa výhradne na svoju vonkajšiu formu a od toho som odvádzala lásku ostatných ľudí ku mne. Šialené.

old

Keď som zistila, ako je to v skutočnosti s formami, s telom, s vonkajším svetom a s našim vedomím, som pokojná. A keď ešte k tomu máte partnera, o ktorom viete, že to vníma rovnako, je to nádherné!

Áno, vaše telo zostarne, (teraz príde klišé) ale VY tu budete navždy. Čím bude vaše telo staršie a ak s tým budete vyrovnaní, začne cez telo prežarovať svetlo Bytia. Preto niektorí šťastní starí ľudia doslova ,,žiaria”.

Čo však ale ak sa s tým nezmierite?

14352581_1199762316713833_4117765169815038886_o

Čo ak budete neustále proti starnutiu bojovať? Nie nie.. Nevzíde z toho nič dobré, pretože tým popierate prítomný okamih, popierate to jediné, čo v živote máte. A každý boj proti niečomu má vždy negatívny náboj, ktorý iba podporí to, s čím bojujete.

Posolstvo tohto článku?

Apelujem hlavne na ľudí, ktorí si myslia, že oni sú svoje telo. Že sa pokladajú za pekných, atraktívnych alebo sympatických a sú z toho šťastný. Kým budete, keď zostarnete? Keď sa ľudom vaše telo viac nebude páčiť? Keď už viac nebudú pribúdať lajky na sociálnych sieťach? Budete nikým? Alebo podstúpite plastické operácie, ktorými to iba zhoršíte? Je mnoho prípadov, kedy sa ľudia stotožnili natoľko so svojim telom, že po jeho zostarnutí upadli do hlbokého smútku a depresií. Toto nie je nič neobvyklé.

old-3

Takže chcem povedať, že nie je nič zlé na tom užívať si ,,výhody “svojho tela kým je krásne a mladé, ale najdôležitejšie je, nezakladať si na ňom svoju identitu, nehovoriť, že ,,toto som ja” a nesúdiť druhých ľudí podľa toho ako vyzerajú, či sú starí, alebo mladí, pretože je to IBA FORMA a pretože aj to pominie.

Hľadajte krásu v ich vnútri. Každý ju tam má!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here