Bojíte sa ľudí? Že nie? To je super !

 Bojíte sa ľudí? Že nie? To je super ! 

Ja tým strachom ale myslím niečo trošku iné. Možno si po prečítaní tohto článku poviete, že sa asi aj trošku bojíte 🙂

Veľmi veľa ľudí má ,,nad sebou” nejakého šéfa, nadriadeného, učiteľa, jednoducho človeka ktorý mu zadáva nejaké úlohy alebo príkazy.

boss

Akí sú vaši šéfovia? A čo učitelia? 

Myslím, že väčšinu týchto ľudí, nemáme radi. A prečo? Podľa mňa z nich máme určitým spôsobom strach.

teacher

Poviem Vám môj pohľad na vec. 

Ľudia, ktorí majú nejakú ,,vyššiu funkciu” alebo sú ,,viac študovaní” ako vy, sa nad vami často vyvyšujú. Takíto ľudia si myslia, že sú niečo viac, ako vy.

Stále tomu veríte? Stále si to necháte?

Pamätajte si, že ľudia si k Vám dovolia len toľko, koľko im vy dovolíte. 

ugly

Nepáči sa Vám, ako sa k Vám správa šéf? Tak mu vynadajte a odíďte. Vyhodí vás? Aahaa, takže sa bojíte o svoje stále pracovné miesto, preto ľudom dovoľujete, aby sa k Vám správali ako chcú oni. Myslíte si, že takto vyzerá sebaúcta? Podľa mňa veru nie.
Vy ste si zvolili tú prácu, to, že chcete mať rodinu a to, že budete platiť hypotéku! Iba vy, nikto iný. 

Takže ak sa chcete naďalej hrať na obeť a nechávať si povýšenecké správanie od niekoho, kto na to nemá právo, nech sa páči. Je to vaša voľba.

Avšak vždy existuje aj iná cesta a parádni šéfovia. Viem o čom hovorím! Zažila som totálnych idiotov, ale aj dobrosrdečných ľudí s priateľským prístupom.

My s Danielom máme vždy srandu z ľudí, ktorí sa umelo snažia hrať na autoritu. Myslia si, že im patrí celý  svet. Určite takých poznáte aj vy.

Takýchto ľudí absolútne nerešpektujem a ani nebudem. Aj keby to bol prezident sveta. Nemám na to dôvod.

Vážim si ľudí, ktorí sú skromní. Rešpektujem ľudí, ktorí sú ku mne priateľskí a nepotrebujú dávať nijakým spôsobom najavo, že sú niečo viac. Mám k ním prirodzenú úctu. 

Dávajte ľudom, to čo si zaslúžia.

smile

Pamätajte, že NIKTO nie je viac ako vy! Má vyšší titul, väčšie majetky, krajšie telo? Všetci sme na tento svet prišli bez týchto vecí a bez nich aj odídeme.

Nabudúce, keď si budete hovoriť, prečo to trpíte, opýtajte sa radšej, aké by to bolo, keby ste to trpieť nemuseli!

A čo ľudia, ktorí sú svojim vzhľadom trochu odpudivý?

Sú to iba predsudky a nič iné. Z vlastnej skúsenosti viem povedať, že ľudia, od ktorých si držíte odstup len preto, že nie sú ,,pekní“ sú často tí najláskavejší ľudia!

Nedávno sa zoznámila s jedným starším pánom, ktorí na prvý pohľad vyzeral možno trošku odpudzujúco, ale keď som ho spoznala, došlo mi, že naša telesná schránka je NIČ, oproti tomu, čo máme vo vnútri. Tento pán sa ku mne vždy správa ako k vlastnej dcére, je veľmi milý a pomáha mi aj vtedy, keď to o to nežiadam!

Prosím! Neodsudzujte ľudí iba pre to, ako vyzerajú, nebojte sa ich, zoznámte sa s nimi a dajte im šancu vidieť ich aj v inom svetle. V tom skutočnom! Nikdy neviete, aké príbehy sa ukrývajú za tým, ako vyzerajú!

Zahoďte ten strach 🙂 Je to iba blud vo vašej mysli 🙂

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.